دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران
مدیریت توسعه منابع و پشتیبانی
کد : 9626-352043      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۴ آبان تعداد بازدید : 804

اخبار و اطلاعيه اختصاصي | آزمايش خون به منظور ثبت نام در بانك اهداء سلولهاي بنيادي

آزمايش خون به منظور ثبت نام در بانك اهداء سلولهاي بنيادي
همانگونه که مستحضرید هر ساله تعداد زیادی از انسان ها علی الخصوص هموطنانمان به بیماریهای وخیم خونی مبتلا می شوند که تنها راه درمان قطعی آنها پیوند سلولهای بنیادی خونساز از فرد دهنده سازگار می باشد....

همانگونه که مستحضرید هر ساله تعداد زیادی از انسان ها علی الخصوص هموطنانمان به بیماریهای وخیم خونی مبتلا می شوند که تنها راه درمان قطعی آنها پیوند سلولهای بنیادی خونساز از فرد دهنده سازگار می باشد.

با توجه به اهمیت این موضوع و در راستای مشارکت در نجات جان بیماران نیازمند ، در نظر است واحد خون گیری مرکز تحقیقات هماتولوژی ، خون و آنکولوژی از ساعت 8 الی 15 روز دوشنبه مورخ 1395/08/24 در طبقه همکف ستاد مرکزی دانشگاه (جنب سالن آمفی تئاتر) مستقر تا از کلیه داوطلبین علاقمند به ثبت نام در بانک اهداء سلولهای بنیادی از طریق خون برای انجام آزمایش HLA (آزمایش خون برای تعیین ژنتیک) اقدام گردد.

با عنایت به اینکه کلیه افراد سنین 18 تا 50 سال که آمادگی اهداء سلولهای بنیادی را داشته باشند می توانند عضو بانک داوطلبین اهداء سلولهای بنیادی شوند لذا خواهشمند است مراتب به نحو مقتضی به کارکنان و دانشجویان آن واحد اطلاع رسانی گردد تا در صورت تمایل در انجام آزمایش مزبور شرکت نمایند.