کد: 1287-353350      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۲ شهريور   تعداد بازدید : 269

در حاشیه هجدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی/ رئیس دانشکده پزشکی با رئیس دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه نیوکاسل دیدار کرد

در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران، دکتر نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی با پروفسور کلانک، رئیس دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه نیوکاسل دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در جریان این نشست که دوشنبه 6 شهریور برگزار شد، طرفین در خصوص همکاری‌های مشترک علمی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
همچنین پروفسور کلانک  آمادگی خود را برای پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت ادامه تحقیقات پیشرفته خود در دانشگاه نیوکاسل اعلام کرد.
توضیح اینکه، رئیس دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه نیوکاسل، مجری پروژه‌های بزرگ دایرة‌المعارف ژنومیک باکتری‌ها بوده و تاکنون صدها ارگانیسم را به طور کامل تعیین توالی کرده است.

یافته‌های او منجر به جابجایی‌های زیاد در تاکسونومی میکرو ارگانیسم شده و مقالات بسیار زیادی نیز در مجلات بسیار معتبر از جمله Nature به چاپ رسانده است.
در پایان این دیدار هدیه‌ای از طرف رییس دانشکده پزشکی به رسم یادبود به پروفسور کلانک اهدا شد.
همچنین در ادامه، نشست مشترک معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی با نماینده انجمن میکروب‌شناسی بالينی بیماری‌های عفونی اروپا برپا شد.
در این جلسه دکتر Louis Martinez، استاد دانشگاه کوردوبای اسپانیا و دبیر گروه مطالعاتی مقاومت‌های میکروبی در انجمن میکروب‌شناسی اروپا، دکتر محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز، دکتر جزایری، نماینده ESCMID، دکتر عینی، مدیر گروه میکروب‌شناسی دانشکده پزشکی، دکتر فیض‌آبادی، عضو هیأت‌علمی و رئیس انجمن میکروب‌شناسی ایران و دکتر حاجی عبدالباقی رابط بین‌الملل و عضو هیأت‌علمی گروه بیماری‌های عفونی حضور داشتند.

دکتر رضایی، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی در آغاز این جلسه در مورد تعداد گروه‌ها و بیمارستان‌های آموزشی دانشکده پزشکی و پتانسیل جذب دانشجوی خارجی توضیحاتی ارائه داد و از مهمانان خارجی جهت شروع همکاری‌های مشترک دعوت کرد.
مقوله تبادل اساتید و دانشجویان با مراکز اروپایی از طریق ارتباط با گروه‌های مطالعاتی تخصصی میکروب‌شناسی از موضوعات مورد بحث این نشست بود که مقرر شد دکتر Martinez پیگیری‌های لازم را در این باره انجام دهد.
همچنین دکتر فیض‌آبادی و دکتر عینی نیز در خصوص هجدهمين کنگره میکروب‌شناسی ايران و اهداف آن و تجارب قبلی این همایش توضیحاتی ارائه دادند و دکتر محرز، دکتر جزایری و دکتر حاجی عبدالباقی نیز علاقه‌مندی خود را برای همکاری‌های بین‌المللی اعلام کردند.
گفتنی است هجدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران 7 تا 9 شهریور ماه 96 در دانشکده پزشکی برگزار شد.

تهیه خبر: مرضیه صنعت خانی

تنظیم و ویرایش: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close