کد: 1287-354203      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ فروردين   تعداد بازدید : 491

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت عراق امضاء شد

دکتر کریمی، رئیس دانشگاه و دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه با هدف توسعه ارتباطات و ارائه خدمات تخصصی و آموزشی به پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی عراق با معاون مدیریت سلامت وزارت بهداشت این کشور و هیأت همراه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این دیدار که دوشنبه 20 فروردین در ستاد مرکزی انجام شد، دکتر اکرمی، مسئول کمیته راه‌اندازی شعبه دانشگاه در عراق، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر عفت پناه، دکتر توکلی و دکتر معینی فر، مسئولان توسعه امور بین‌الملل معاونت‌های درمان، غذا و دارو و بهداشت دانشگاه نیز حضور داشتند.
این نشست با خوشامدگویی دکتر کریمی، رئیس دانشگاه و نمایش فیلم کوتاه معرفی ظرفیت‌های دانشگاه چون دانشکده‌ها، مراکز تحقیقاتی، بیمارستان‌ها و همچنین دستاوردهای بین‌المللی آغاز شد.
دکتر اکرمی، مسئول کمیته راه‌اندازی شعبه دانشگاه در عراق نیز این مجموعه را به عنوان قدیمی و برترین دانشگاه علوم پزشکی کشور و از جمله پیشتازان فعالیت‌های بین‌المللی معرفی کرد و ادامه داد: آموزش دانشجویان خارجی در مقاطع مختلف علوم پزشکی به زبان انگلیسی انجام می‌شود.
وی افزود: این در حالی است که به دلیل تعامل این گروه از دانشجویان با بیماران، برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
دکتر اکرمی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به دریافت گواهی اعتباربخشی بین‌المللی شده است، اظهار داشت: با تکیه بر اهمیت گسترش تعاملات علمی و دانشگاهی برون‌مرزی، این مجموعه آمادگی همکاری در زمینه‌های مورد توافق طرفین را دارد.
دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه نیز به تحصیل 859 دانشجوی خارجی از 45 کشور در دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: بیش از 270 نفر از این تعداد را دانشجویانی از کشور عراق تشکیل می‌دهند.
وی ضمن تأکید بر فراهم بودن بسترهای لازم برای همکاری‌ها مشترک علمی دو کشور در حوزه علوم پزشکی، از دوره‌های کوتاه مدت به عنوان یکی از فرصت‌های پیش رو یاد کرد.
دکتر Mohammed Jabour Hawel، معاون مدیریت سلامت وزارت بهداشت عراق نیز با ابزار خوشحالی از حضور در این نشست، به آمادگی برای همکاری در زمینه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی اشاره کرد.
وی گفت: به عنوان گام نخست همکاری‌ها، علاقمند به آموزش گروهی از پرستاران، کادر پزشکی و پزشکان کشور عراق در قالب دوره‌های کوتاه مدت توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران هستیم.
دکتر Mohammed Jabour Hawel اظهار امیدواری کرد که این رویکرد بسترساز افزایش توانمندی کادر بهداشتی و درمانی این کشور شود.
در ادامه، مقرر شد که هیأت وزارت بهداشت عراق درخواست خود مبنی بر برگزاری دوره‌های کوتاه مدت را همراه با جزئیات به صورت مکتوب برای معاونت بین‌الملل دانشگاه ارسال کند.
بخش پایانی این نشست به بررسی مفاد پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکارهای مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت عراق اختصاص یافت و طرفین در خصوص مباحثی چون ایجاد شعبه بین‌الملل دانشگاه، گردشگری سلامت با رویکرد پذیرش بیماران عراقی در مراکز خدماتی و درمانی، مدیریت بیمارستانی مطابق با نیاز طرف عراقی، برپایی دوره‌های آموزشی پزشکی و پرستاری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کنفرانس‌های مشترک و اجرای مشترک پروژه‌های تحقیقاتی بین‌المللی به توافق رسیدند.
این تفاهم‌نامه در نهایت به امضاء دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه و دکتر Mohammed Jabour Hawel، معاون مدیریت سلامت وزارت بهداشت عراق رسید.
سپس هیأت مذکور با حضور در دانشکده پرستاری و مامایی، با رئیس و برخی از اعضای هیأت‌علمی این دانشکده دیدار کردند.
طی این نشست نیز ضمن اعلام علاقمندی دکتر نیکبخت نصرآبادی، رئیس دانشکده پرستاری و مامایی و هیأت وزارت بهداشت عراق برای گسترش ارتباطات، معرفی جامعی از ظرفیت‌های موجود انجام و امکان بازدید از بخش‌هایی از این دانشکده فراهم شد.


خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close