کد: 1287-354264      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ ارديبهشت   تعداد بازدید : 567

تشریح برنامه عملیاتی چهارساله کالج بین‌الملل دانشگاه در شورای مدیران معاونت بین‌الملل

شورای مدیران معاونت بین‌الملل با تشریح برنامه عملیاتی چهار ساله کالج بین‌الملل دانشگاه با تمرکز بر اهداف ویژه سال 97 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر همتی، مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل در آغاز این نشست که شنبه اول اردیبهشت برپا شد با اشاره به برنامه عملیاتی چهارساله معاونت بین‌الملل، از مدیران و معاونان حاضر خواست با مرور فهرست برنامه‌ها و اهدافی که تکلیف شده نسبت به تکمیل قسمت‌های مربوط به پیشرفت برنامه‌ها تا پایان سال جاری است، اقدام کنند.
وی افزود: در همین راستا برنامه کالج بین‌الملل دانشگاه که عمده تمرکز آن بر اهداف ویژه سال 97 است طی این نشست ارائه خواهد شد.
در ادامه، دکتر جعفریان، رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه به مرور این برنامه‌ها پرداخت و گفت: خرید ساختمان برای کالج بین‌الملل، ایجاد رشته‌های جدید منجر به مدرک بین‌المللی، برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های کوتاه مدت، راه‌اندازی تارنمای کالج بین‌الملل دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی، به‌روزرسانی زیرساخت‌های آموزشی، تعیین ساختار مدیریتی و مالی، نیازسنجی امکانات رفاهی و برگزاری دوره‌های Joint Degree و Joint Program از جمله برنامه‌های این مجموعه است.

وی از عقد تفاهم‌نامه‌های همکاری با دانشگاه‌های معتبر، راه‌اندازی Gift Shop، یکپارچه‌سازی آیین‌نامه‌های دوره‌های آموزشی، ارزیابی کیفیت آموزشی، مطالعه و بررسی منابع دوره‌های آموزشی، جذب اساتید توانمند، اخذ مجوز و برگزاری آزمون‌های رسمی زبان انگلیسی، برپایی دوره‌های آزاد آموزش زبان انگلیسی، چاپ مجله در حیطه زبان تخصصی فارسی و برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌ها به عنوان دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده نام برد.
در ادامه، اعضای شورای مدیران دیدگاه‌های خود را در خصوص برنامه‌های کالج بین‌الملل دانشگاه مطرح کردند و مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل در این باره گفت: اگر قرار است اقدام جدیدی در راستای برنامه‌ریزی‌ها انجام دهیم باید گام‌های قبلی را شفاف کرده باشیم.

دکتر همتی تصریح کرد: به لحاظ ساختاری نیز به نظر می‌رسد برنامه‌هایی که قطعیت ندارند نیازمند جایگزین هستند ضمن اینکه برای برنامه‌های تک فعالیتی، نیاز به تعریف فعالیت‌های جدید و یا ادغام در سایر برنامه‌ها احساس می‌شود.
در بخش بعدی این نشست، مهندس عبدالهی، سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات معاونت بین‌الملل به مکاتبات انجام شده با مدیریت‌های زیرمجموعه معاونت و پردیس بین‌الملل دانشگاه در خصوص طرح ارتقاء وضعیت وب‌سایت انگلیسی دانشگاه و واحدهای آن در سال 97 اشاره کرد و اظهار داشت: عملیات سنجش کیفیت محتوایی وب‌سایت‌های دانشکده‌ها براساس 63 شاخص ارزیابی محتوا به صورت ادواری از سال 92 انجام شده است.
وی با بیان اینکه اغلب دانشکده‌ها نسبت به درج شاخص‌های درخواستی در وب‌سایت انگلیسی خود اقدام کرده‌اند، گفت: با توجه به روند رو به رشد مخاطب بین‌الملل و افزایش بارمراجعه آن‌ها به وب‌سایت انگلیسی دانشگاه، بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی تابعه، راه‌اندازی این وب‌سایت‌ها از جمله اهداف ذکر شده در برنامه عملیاتی سال جاری است که البته مستلزم تعریف و تعیین شاخص‌های مرتبط متناسب با الگوهای بین‌المللی خواهد بود.

سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات معاونت بین‌الملل از حاضران خواست نسبت به ارائه پیشنهادات و انتظارات واحد خود در خصوص نمایه کردن فرآیندها و برنامه‌های کلان بین‌المللی سازی دانشگاه در وب‌سایت جدید انگلیسی دانشگاه، دانشکده‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی تا 15 اردیبهشت‌ماه به این مدیریت اقدام کنند.
مهندس عبدالهی همچنین توضیحاتی در خصوص همکاری با کالج بین‌الملل دانشگاه و معاون پژوهشی پردیس بین‌الملل برای راه‌اندازی تارنمای کالج بین‌الملل، وب‌سایت کتابخانه الکترونیک دانشجویان بین‌الملل و سامانه پژوهشیار ارائه کرد.
بخش پایانی این نشست به توضیحات دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین‌الملل در مورد حضور هیأت آموزش عالی سوئیس در ایران اختصاص یافت و وی یادآور شد: طبق هماهنگی های مدیریت روابط بین الملل، اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل این گروه روز یکشنبه 16 اردیبهشت مهمان دانشگاه خواهند شد و برنامه‌ریزی‌هایی برای توسعه همکاری‌های مشترک با این کشور در دستور کار قرار دارد.

توضیح اینکه دکتر نیکنام، مدیر شعب بین‌الملل دانشگاه، دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل، دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر جعفریان، رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر اسمعیل زاده، معاون پژوهشی و دکتر متوسلی، سرپرست معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر همتی، مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل، مهندس عبدالهی، سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات بین‌الملل معاونت بین‌الملل، انصاری پور، سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی معاونت بین‌الملل و رسول‌زاده، رابط حراست معاونت بین‌الملل در این نشست حضور داشتند.


خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close