کد: 1287-354508      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد   تعداد بازدید : 434

نشست همفکری اجرای تفاهمات همکاری‌های علمی ایران و تایلند در معاونت بین‌الملل دانشگاه برگزار شد

نشست همفکری اجرای تفاهمات همکاری‌های علمی ایران و تایلند با حضور دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این نشست که دوشنبه 28 خرداد در سالن شورای معاونت بین‌الملل برگزار شد، دکتر نیکفر، مدیر دفتر هماهنگی مراکز تحقیقاتی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر رضایی، دکتر ادهمی، دکتر زرگران، دکتر امینی شکیب، دکتر شادمهر، دکتر سیلانی، دکتر محمودی و دکتر لطفی بخشایش معاونان بین‌الملل دانشکده‌های پزشکی، داروسازی، طب ایرانی، دندانپزشکی، توانبخشی، پرستاری و مامایی، علوم تغذیه و رژیم شناسی و فناوری‌های نوین پزشکی و صیادی و آزادی، کارشناسان مدیریت روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل نیز حضور داشتند.
مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل در آغاز به دیدار وزرای بهداشت ایران و تایلند و هیأت همراه آن‌ها در حاشیه هفتاد و یکمین نشست مجمع جهانی سلامت در ژنو اشاره کرد.
دکتر نکوفر افزود: این در حالی است که اسفندماه سال گذشته وزیر بهداشت تایلند در سفر به ایران با وزیر بهداشت کشورمان دیدار و طرفین به تفاهمات مشترکی در حوزه بهداشت دست یافتند که در حال حاضر اقدامات عملی و اجرایی شدن آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی از برگزاری نشستی در همین رابطه در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: طی این جلسه مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی تهران برنامه‌های همکاری خود را ارائه کند.
مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل متن تفاهمات همکاری دو کشور را در اختیار معاونان بین‌الملل حاضر در جلسه قرار داد و از آن‌ها خواست با توجه به توانمندی‌های موجود در دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی و تجربیات موفق همکاری، دیدگاه‌های خود را نسبت زمینه‌های تعاملات آتی با دانشگاه‌های تایلند چون ماهیدول (Mahidol University) اعلام کنند.
در ادامه، حاضران در جلسه نقطه نظرات خود را مطرح و مدیر دفتر هماهنگی مراکز تحقیقاتی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و تعدادی از معاونان بین الملل دانشکده ها به سوابق همکاری با تعدادی از دانشگاه‌های تایلند اشاره کردند.
آن‌ها همچنین برگزاری دوره‌های کوتاه مدت، تبادل اساتید و دانشجویان و برپایی کنفرانس ها و سمینارهای مشترک را به عنوان بسترهای همکاری‌ مورد تأکید قرار دادند.
در پایان، مقرر شد با برگزاری نشست‌هایی در سطح دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی، فیلدهای همکاری با دانشگاه ماهیدول تایلند با توجه به تأکیدات انجام شده در توافقات دو وزارتخانه اعلام شود.
ارائه برنامه‌هایی برای تعاملات آتی با سایر دانشگاه‌های این کشور نیز مورد تأکید قرار گرفت.
همچنین مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل پیشنهاد تشکیل اتاق فکر تایلند با مشارکت معاونانی که ارتباط با دانشگاه‌های این کشور را تجربه کرده‌اند، را مطرح کرد.

 

خبر و عکس: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close