کد: 1287-354544      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۰ تير   تعداد بازدید : 608

حضور نمایندگان مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند در مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی

نمایندگان مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند (Erasmus MC) با حضور در مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی واقع در بیمارستان امام خمینی (ره) با مسئولان و اعضای هیأت‌علمی این مرکز دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این دیدار چهارشنبه 6 تیر با حضور دکتر Jan Nowen و دکتر محمودی، نمایندگان مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند، دکتر عرب خردمند، دکتر عقابیان، دکتر شکوهی، دکتر تیزمغز، دکتر شاه سیاه، دکتر محمدپور و دکتر امان پور، اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و همکار با مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی برگزار شد.
دکتر عرب خردمند، در آغاز ضمن خوشامدگویی به معرفی اجمالی دانشگاه علوم پزشکی تهران متشکل از 11 دانشکده، 16 بیمارستان آموزشی و بیش از یکصد مرکز تحقیقاتی پرداخت.
وی همچنین اعضای حاضر در این نشست را معرفی کرد و بیان داشت: فعالیت مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی پیرامون مطالعه و بررسی پزشکی شخصی (Personalized Medicine) و بیومارکرها است.
عضو هیأت‌علمی دانشگاه به علاقه‌مندی برای همکاری با مراکز فعال در این حوزه‌ها در نقاط مختلف جهان اشاره کرد.
دکتر عقابیان نیز یکی از زمینه‌های فعالیت خود را Biomarker Cancer Imaging اعلام کرد و گفت: تعداد محدودی از مراکز در ایران بر روی مقوله پزشکی شخصی کار می‌کنند و مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی جزء معدود مجموعه‌های دارای بخش بالینی است.
وی نیز نسبت به تعامل با آزمایشگاه‌های خارج از کشور به منظور ارزیابی بیومارکرها و ارائه خدمات در این باره ابراز تمایل کرد.
در ادامه، دیگر اعضای هیأت‌علمی به بیان زمینه تخصصی فعالیت‌های خود پرداختند و پیشنهاداتی برای همکاریهای آتی ارائه دادند.
همچنین موضوع تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طرفین بر مقوله تبادل اساتید و دانشجویان در مقاطع مختلف تأکید کردند.
سپس دکتر Nouwen در قالب اسلایدهایی توضیحاتی در مورد مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند ارائه و دکتر محمودی، استاد مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند نیز به نکاتی در خصوص تکنولوژی ارگانوئید و فعالیت شرکت دانش بنیانی در همین زمینه به عنوان زیرمجموعه  Erasmus MC اشاره کرد.
گفتنی است نمایندگان مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس هلند پیش از این دیدار از مرکز تحقیقات ایدز و باشگاه یاران مثبت بازدید کردند و گفتگو پیرامون ظرفیت‌های علمی و بالینی دو مجموعه و تبادل دانش در قالب پروژه‌های مشترک را در دستور کار خود قرار دادند.

 

خبر: مهناز وحیدی

عکس: مرکز تحقیقات علوم و تکنولوژی در پزشکی

نظر شما :
captcha
Close