کد: 1287-354553      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۲ تير   تعداد بازدید : 435

ارائه برنامه عملیاتی سال 97 مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی در شورای مدیران معاونت بین‌الملل

شورای مدیران معاونت بین‌الملل با تشریح برنامه عملیاتی سال 97 مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی این معاونت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این نشست که شنبه 9 تیر برپا شد، دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نیکنام، مدیر شعب بین‌الملل دانشگاه، دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل، دکتر حسن‌زاده، دکتر اسمعیل زاده و دکتر متوسلی، معاونان آموزشی، پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر حسینی سده، مدیر توسعه منابع و پشتیبانی، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل، دکتر همتی، مشاور اجرایی، انصاری پور، سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی و رسول‌زاده، مسئول حراست معاونت بین‌الملل حضور داشتند.
این نشست با طرح موضوع برگزاری نخستین جلسه شورای بین‌الملل دانشگاه در سال 97 توسط دکتر همتی، مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل آغاز شد و وی گفت: با تکیه بر نهایی شدن برنامه‌های عملیاتی دانشکده‌ها و اهمیت هم راستا شدن حرکت این مجموعه‌ها با برنامه‌های کلان معاونت بین‌الملل دانشگاه، مطالعه برنامه‌های حوزه بین‌الملل آن‌ها پیش از نشست مذکور حائز اهمیت خواهد بود.
دکتر خامی، مشاور عالی معاونت بین‌الملل نیز از فراهم بودن امکان طرح موضوعات و مسائل مورد نظر مدیران ستادی، رابطان همکاری با دانشگاه‌های خارج از کشور و معاونان بین‌الملل دانشکده‌ها در نشست شورای بین‌الملل دانشگاه خبر داد و از مدیران حاضر خواست با توجه به اهمیت مدیریت زمان مهم‌ترین مباحث مورد نظر خود را گردآوری کنند.
سپس، انصاری پور، سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی معاونت بین‌الملل به ارائه برنامه عملیاتی سال 97 این مدیریت پرداخت و گفت: برنامه عملیاتی مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی در سال 97 یک برنامه‌ریزی خدماتی است تا اعضای هیأت‌علمی، غیرهیأت‌علمی و دانشجویان دانشگاه بتوانند از برنامه‌های اعزام به خارج از کشور چون فرصت مطالعاتی، همایش‌ها و مأموریت‌های آموزشی نهایت استفاده را ببرند.
وی از اصلاح فرآیند ارائه تسهیلات شرکت و ارائه مقاله در کنگره‌های بین‌المللی خارج از کشور به عنوان نخستین برنامه عملیاتی سال 97 این مدیریت نام برد و بیان داشت: اصلاح این فرآیند در دو بعد کمی و کیفی و براساس نظرسنجی‌هایی که انجام شد، صورت گرفت.
سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی معاونت بین‌الملل همچنین از تسهیل مقررات ایجاد زیرساخت مناسب شبکه کامپیوتری مدیریت پذیر با کمک مدیریت‌های توسعه و پشتیبانی و شبکه و ارتباطات معاونت بین‌الملل خبر داد و گفت: در راستای این برنامه نیز فرم های آنلاین سه صفحه‌ای به دو صفحه کاهش یافت ضمن اینکه کتابچه آموزشی تهیه شد و با برگزاری کارگاه‌ها، کارشناسان تحت آموزش‌های مستقیم فردی و گروهی قرار گرفتند.
وی افزود: امید داریم این رویکرد، افزایش تعداد متقاضیان استفاده از تسهیلات و رضایتمندی آن‌ها را به همراه داشته باشد.
سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی معاونت بین‌الملل ادامه داد: همچنین عقد قرارداد کارت اعتباری ارزی با همکاری مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل نیز در فهرست برنامه‌های عملیاتی سال جاری این مدیریت قرار دارد که در این رابطه نیز انجام مذاکرات با شرکت مربوطه و در نهایت عقد تفاهم‌نامه همکاری مورد توجه است.  
انصاری پور به برنامه‌ریزی برای استفاده از توانمندی‌های متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور چون سال‌های گذشته و تشکیل و فعال‌سازی کانون پورسینا نیز اشاره کرد و گفت: این در حالی است برنامه تخصیص جایزه برترین‌های بین‌المللی سازی علوم پزشکی نیز در دستور کار قرار دارد که هم اکنون دستورالعمل آن جهت طرح در هیأت‌رئیسه دانشگاه آماده است.
در بخش پایانی این نشست اعضای شورای مدیران معاونت بین‌الملل به طرح نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص مباحث مطرح شده پرداختند.

خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close