کد: 1287-354570      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير   تعداد بازدید : 568

شورای مدیران معاونت بین‌الملل برگزار شد/ارائه شاخص‌های پیشنهادی فعالیت‌های بین‌المللی سازی دانشگاه در سامانه شعاع

شورای مدیران معاونت بین‌الملل با ارائه شاخص‌های پیشنهادی فعالیت‌های بین‌المللی سازی دانشگاه در سامانه شعاع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این نشست که شنبه 16 تیر برپا شد، دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نیکنام، مدیر شعب بین‌الملل دانشگاه، دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل،  دکتر اسمعیل زاده و دکتر متوسلی، معاونان پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی، دکتر حسینی سده، مدیر توسعه منابع و پشتیبانی، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل، دکتر همتی، مشاور اجرایی، مهندس عبدالهی، سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات، انصاری پور، سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی و رسول‌زاده، مسئول حراست معاونت بین‌الملل حضور داشتند.

دکتر همتی، مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل در آغاز با اشاره به اینکه سامانه شناسایی عملکرد آکادمیک و ارزش‌گذاری علمی (شعاع) با رویکرد ارزیابي کمی فعالیت‌های اعضاي هیأت‌علمی راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: هدف اين سيستم كه براساس اصول مديريت مبتني بر رسالت و متناسب با وضعيت اعضاي هیأت‌علمی دانشگاه طراحي شده، ارج نهادن به فعالیت‌های اساتید از طريق شناسايي و ارزش‌گذاری عيني آن است.
وی توجه حاضران را به طبقه‌بندی عملکرد اعضای هیأت‌علمی در این سیستم جلب کرد و گفت: این بخش شامل عملکردهای اصلی (آموزش، پژوهش و خدمات تخصصی) و فعالیت‌هایی در سطح مدیریتی است.
مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل افزود: این در حالی است که ذیل هریک از این عملکردها طبقه‌بندی دیگری تعریف شده و شاخص‌های عملکردی آن‌ها با وزن و تعاریف مشخص ثبت شده‌اند.

دکتر همتی تصریح کرد: در حال حاضر 318 عملکرد برای امتیازدهی و ارزش‌گذاری در سامانه شعاع تعریف شده که بررسی تک تک آنها نشان داد 39 فعالیت رنگ و بوی بین‌المللی دارند.
وی ادامه داد: در همین راستا از مدیریت‌های زیرمجموعه معاونت بین‌الملل طی نامه‌ای خواسته شد که سیستم شعاع را بررسی و ضمن کنترل طبقه‌بندی‌ها، شاخص‌های مربوط به حوزه بین‌الملل و وزن‌هایشان را رصد کنند و پیشنهادهای جدید خود را ارائه دهند.
مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل با بیان اینکه با رویکرد دیده شدن فعالیت‌های بین‌المللی در سیستم شعاع، شاخص‌هایی از سوی معاونت‌های آموزشی و پژوهشی پردیس بین‌الملل و مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی معاونت بین‌الملل ارائه شده است، گفت: طی این جلسه ضمن ارائه این پیشنهاد‌ها، اعضای شورای مدیران باید در خصوص تعریف یک طبقه‌بندی جداگانه تحت عنوان فعالیت‌های بین‌المللی، قرار دادن این موارد در زیرمجموعه طبقات فعلی سیستم شعاع و تعریف و یا اضافه کردن امتیاز فعالیت‌ها تصمیم‌گیری کنند.  

دکتر همتی به تشریح پیشنهاد‌های معاونت آموزشی پردیس بین‌الملل پرداخت و بیان داشت: برگزاری کلاس‌های تقویتی علوم پایه به زبان انگلیسی، نظارت بر جلسات آزمون دانشجویان بین‌المللی، جلسات رفع اشکال خارج از تدریس دانشجویان خارجی، طراحی سؤالات به زبان انگلیسی، بازنگری و اصلاح برنامه‌های درسی برای دانشجویان بین‌الملل، تدوین بسته‌های آموزشی و کمک آموزشی به زبان انگلیسی و راه‌اندازی بخش‌ها و آزمایشگاه‌های جدید برای دانشجویان بین‌المللی از جمله شاخص‌های پیشنهادی در این بخش است.
اینکه مجری و همکار در طرح‌های بین‌المللی، ارائه پوستر و ثبت اختراعات با کمک همکار بین‌المللی، اکتشافات ثبت شده داخلی در صورت داشتن تعاملات بین‌المللی، ثبت ژن میکرو ارگانیسم یا گیاه جدید با همکاری مؤسسات خارجی، مجری طرح مصوب بین‌المللی ارتباط با صنعت و آورنده طرح مصوب به دانشگاه در صورت برخورداری از همکار بین‌المللی نیز در مجموعه شاخص‌های پیشنهادی معاونت پژوهشی پردیس بین‌الملل قرار می‌گیرد، افزود: مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی معاونت بین‌الملل نیز شاخص‌هایی چون عضویت در مجامع بین‌المللی، معرفی اساتید مدعو بین‌المللی، فعالیت اعضای هیأت‌علمی به عنوان استاد مدعو در دانشگاه‌های خارج از کشور و معرفی گرنت های بین‌المللی را پیشنهاد داده است.

سپس اعضای شورای مدیران در خصوص نکات مطرح شده دیدگاه‌های خود را بیان کردند و با نظر مثبت معاون بین‌الملل دانشگاه مقرر شد با جمع‌بندی نقطه نظرات سایر مدیریت‌ها درخواست تعریف یک طبقه‌بندی جداگانه تحت عنوان فعالیت‌های بین‌المللی در سیستم شعاع به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه شود.در ادامه، مهندس عبدالهی، سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات معاونت بین‌الملل از واگذاری دسترسی درج محتوا در سایت انگلیسی دانشگاه به معاونت بین‌الملل پیرو پیگیری‌های به عمل آمده خبر داد و گفت: در همین راستا با همکاری مدیریت توسعه امور بین‌الملل، تا حدودی محتوای وب‌سایت انگلیسی به‌روزرسانی شده است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در آینده نزدیک شاهد تغییراتی در ساختار منوئینگ سایت انگلیسی خواهیم بود ضمن اینکه  اضافه کردن آیتم اطلاعیه‌ها نیز در کنار بخش خبری سایت مورد نظر است.
سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات معاونت بین‌الملل با اشاره به اینکه نقطه نظرات مدیریت‌ها و معاونت‌های زیرمجموعه حوزه بین‌الملل جهت اعتلای وب‌سایت انگلیسی دانشگاه می‌تواند بسیار راهگشا باشد، یادآور شد: با تکیه بر بررسی‌های انجام شده ساختاری مشابه وب‌سایت انگلیسی دانشگاه تهران مد نظر قرار دارد.

 


خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close