کد: 1287-354657      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد   تعداد بازدید : 477

ارائه گزارش فعالیت‌های حوزه بین‌الملل دانشکده پیراپزشکی در شورای مدیران معاونت بین‌الملل دانشگاه

شورای مدیران معاونت بین‌الملل دانشگاه با ارائه گزارش فعالیت‌های معاونت بین‌الملل دانشکده پیراپزشکی و طرح مباحث مربوط به اقدامات بین‌المللی این دانشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در آغاز این نشست که شنبه 13 مرداد برپا شد، اعضای شورای مدیران  ارتقاء مرتبه دانشگاهی دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه به مقام استادی را تبریک گفتند.
سپس موضوع گزارش فعالیت‌های معاونت بین‌الملل دانشکده پیراپزشکی در دستور کار قرار گرفت و دکتر شریفی یزدی، معاون بین‌الملل این دانشکده گفت: ایجاد دوره کارشناسی ارشد در رشته پیشگیری و کنترل عفونت از مدتی پیش در حال پیگیری است که به زودی با طرح در کمیته تطبیق و متناسب‌سازی برنامه‌های آموزشی دانشجویان خارجی نهایی خواهد شد.
وی از پذیرش دانشجو در رشته علوم آزمایشگاهی شعبه کیش پردیس بین‌الملل به عنوان دیگر فعالیت این معاونت یاد کرد و گفت: در حال حاضر 80 دانشجوی این دانشکده در پردیس کیش مشغول به تحصیل هستند و برای سال تحصیلی پیش روز نیز 25 نفر ظرفیت جدید اعلام شده است.

معاون بین‌الملل دانشکده پیراپزشکی با بیان اینکه از مجموع 41 دانشجوی بین‌المللی در مقطع لیسانس، 17 نفر در دانشکده پیراپزشکی مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: طی شش ماه گذشته 84 متقاضی بین‌المللی درخواست تحصیل در این دانشکده را ارائه کرده‌اند که به حدود 80 درصد آن‌ها پذیرش داده شده است.
دکتر شریفی یزدی مجموع دانشجویان خارجی این دانشکده در حال حاضر را 28 نفر اعلام کرد و افزود: اغلب این دانشجویان در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.
وی افزود: از ابتدای فعالیت دانشکده پیراپزشکی در حوزه بین‌الملل 28 دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند که بخش عمده آن‌ها دانشجویان دو رشته هوشبری و تصویربرداری پزشکی بوده اند.
معاون بین‌الملل دانشکده پیراپزشکی همچنین ارتقاء محتوای سایت انگلیسی این دانشکده را از دیگر فعالیت‌های انجام شده دانست و تصریح کرد: در این زمینه نیز تلاش شده وب‌سایت دانشکده پیراپزشکی در شاخص‌های اعلام شده از سوی معاونت بین‌الملل دانشگاه، بهبود یابد.

دکتر شریفی یزدی صحبت‌های خود را با اشاره به فعالیت دو نفر از متخصصان ایرانی غیرمقیم در دانشکده پیراپزشکی پایان داد.
در ادامه، اعضای حاضر به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و دکتر همتی، مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل بر اهمیت حرکت همه ابعاد، مأموریت‌ها و فعالیت‌های دانشگاه در مسیر بین‌المللی سازی تأکید کرد.
وی افزود: باتوجه به اینکه فعالیتهای بین‌الملل تمامی دانشکده‌ها در شورای مدیران معاونت بین‌الملل ارائه خواهد شد، لزوم ساختارمند شدن این گزارش‌ها احساس می‌شود.
معاون بین‌الملل دانشگاه نیز عملکرد دانشکده پیراپزشکی در مقوله جذب دانشجویان بین‌المللی و آموزش آن‌ها مثبت ارزیابی کرد.

دکتر کردی با اشاره به توافقات انجام شده با تعدادی از کشورهای همسایه برای ارائه دوره‌های آموزشی به ویژه در مقطع کارشناسی، از معاون بین‌الملل دانشکده پیراپزشکی خواست این مقوله را در پذیرش دانشجویان مورد توجه قرار دهند.
وی همچنین بر اهمیت برنامه‌ریزی برای توسعه پژوهش‌های بین‌الملل، ارتباط بیشتر با مراکز علمی و دانشگاهی خارج از کشور و اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک تأکید کرد.
در بخش بعدی این نشست مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل با اشاره به اینکه شاخص‌های مورد نظر معاونت بین‌الملل جهت دیده شدن در سامانه شعاع طی نشستی با معاون آموزشی دانشگاه مطرح شد، اظهار داشت: تمامی این شاخص‌ها که با همفکری مدیران مجموعه بین‌الملل دانشگاه به 74 مورد رسیده است، طی این نشست مورد موافقت قرار گرفت.
دکتر همتی تصریح کرد: این در حالی است که با تعریف دسته‌بندی جداگانه برای برخی از فعالیت‌های بین‌المللی که مدیران گروه‌های آموزشی تأیید کننده آن‌ها نیستند نیز موافقت شد.

وی در پایان از اجرایی شدن شاخص‌های مربوط به توسعه بین‌الملل از شهریورماه سال جاری در سامانه شعاع خبر داد.
توضیح اینکه دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نیکنام، مدیر شعب بین‌الملل دانشگاه، دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل، دکتر جعفریان، رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه، دکتر ضیایی و دکتر متوسلی، معاونان آموزشی و دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر حسینی سده، مدیر توسعه منابع و پشتیبانی، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل، دکتر رضایی و دکتر شریفی یزدی، معاونان بین‌الملل دانشکده‌های پزشکی و پیراپزشکی، دکتر همتی، مشاور اجرایی معاونت بین‌الملل دانشگاه، مهندس عبدالهی، سرپرست مدیریت شبکه و ارتباطات، انصاری پور، سرپرست مدیریت بورس‌ها و مأموریت‌های آموزشی و رسول‌زاده، مسئول حراست معاونت بین‌الملل در این نشست حضور داشتند.

خبر و عکس: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close