کد: 1287-354670      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۲ مرداد   تعداد بازدید : 3018

نتایج رتبه‌بندی 2018 NTU اعلام شد/صدرنشینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه‌بندی موضوعی پزشکی بالینی، علوم زیستی و داروسازی در کشور

گزارش سال 2018 نظام رتبه‌بندی NTU حاکی از رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبه‌بندی موضوعی پزشکی بالینی (Clinical Medicine)، علوم زیستی (Life Science) و داروسازی (Pharmacology) در کشور است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان تنها دانشگاه از ایران در رتبه‌بندی موضوعی پزشکی بالینی با رتبه 243 حضور پیدا کرده ضمن اینکه در رتبه‌بندی موضوعی علوم زیستی با رتبه 287 و داروسازی با رتبه 41 در رأس دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است.
این در حالی است که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با رتبه 500-451 در رتبه‌بندی موضوعی علوم زیستی فهرست شده و در رتبه‌بندی موضوعی داروسازی و سم‌شناسی نیز دانشگاه با رتبه 41، دانشگاه علوم پزشکی مشهد با رتبه 70، دانشگاه علوم پزشکی تبریز با رتبه 199 و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با رتبه 212 به ترتیب جایگاه‌های اول تا چهارم کشور را کسب کرده اند.
بررسی نظام رتبه‌بندی NTU در سال 2018 میلادی نشان می‌دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان تنها دانشگاه علوم پزشکی از ایران بعد از دانشگاه تهران با رتبه 434 در فهرست دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته که این رتبه نسبت به سال 2017 رشد چشمگیری داشته است.
همچنین دانشگاه‌های امیرکبیر و تربیت مدرس نیز با رتبه 650-601، اصفهان و شریف با رتبه 700-651 در این نظام رتبه‌بندی دیده شده‌اند.
نظام رتبه‌بندی دانشگاه ملی تایوان در سه حوزه جهانی، موضوعی و رشته موضوعی به رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان می‌پردازد که رتبه‌بندی موضوعی آن حوزه‌های کشاورزی، پزشکی بالینی، مهندسی، علوم زیستی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی را در برمی‌گیرد.
همچنین رتبه‌بندی رشته موضوعی NTU نیز شامل علوم کشاورزی، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، شیمی، علوم کامپیوتر، فیزیک، مهندسی برق، علوم زمین، علوم مواد، محیط‌زیست، ریاضیات، مهندسی مکانیک، فارماکولوژی و سم‌شناسی، علوم حیوانی و گیاهی است.
رتبه‌بندی NTU برای نخستین بار در سال 2007 توسط شورای ارزیابی و اعتباربخشی آموزشی عالی تایوان (HEEACT) منتشر شد که شاخص‌های این سیستم رتبه‌بندی کمیت، کیفیت و تأثیر پژوهش را مورد سنجش قرار می‌دهند.

تهیه خبر: دکتر مریم درخشان

تنظیم: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close