کد: 1287-354723      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ شهريور   تعداد بازدید : 565

درخشش چشمگیر دانشجویان بین‌المللی دانشگاه در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موفق به کسب نتایج درخشانی شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این مسابقات که یکم تا هشتم شهریور ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، 2 هزار و 350 شرکت‌کننده و بیش از یک هزار  و 700 ورزشکار از 46 دانشگاه در 12 رشته ورزشی با یکدیگر رقابت کردند.
به همت مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، مربیان و کارشناسان معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل و شعبه جزیره کیش 10 دانشجوی بین‌المللی دانشگاه نیز در دو رشته فوتبال و دوومیدانی در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز شرکت داشتند.
بنابراین گزارش مفتائو فسینی، شریف یوسف، نصیب موسی و ادموند اوکلاه عضو تیم دوومیدانی دانشگاه بودند که مفتائو فسینی موفق به کسب دو مدال نقره در ماده‌های 100 متر و 200 متر این مسابقات شد.
همچنین این ورزشکار به همراه ادموند اوکلاه عنوان تیمی نایب قهرمانی در دوی 4 در 100 متر را کسب کردند و نصیب موسی نیز مقام چهارمی دوی 400 متر با مانع را بدست آورد.
دانشجویان بین‌المللی تیم دوومیدانی به مدت دو ماه زیر نظر استاد فردین محمدزاده، قهرمان اسبق و مربی کنونی تیم ملی در کیش به تمرین پرداختند. همچنین این تیم در تهران به سرپرستی سلطانی و زیر نظر استاد هادی سپهر زاد، مربی تیم دوومیدانی دانشگاه علوم پزشکی تهران که 6 مدال طلای آسیایی را در کارنامه خود دارد، تمرین کردند.
درخشش دانشجویان بین‌المللی موجب شد که دانشگاه علوم پزشکی تهران برای اولین بار در رشته دوومیدانی موفق به کسب 4 مدال نقره شود.
این در حالی است حمد تانیموو آیلابگان، مارکاریوس مورکریح تانتویر، دنیل ساندی ایپوه، نعیم اله بوهاری، محمد کامارا و عبداللهی صالح، دانشجویان بین‌المللی رشته پزشکی، تیم فوتبال دانشگاه را در این مسابقات همراهی کردند.
این دانشجویان به همراه سایر بازیکنان تیم فوتبال دانشگاه در گام نخست با شکست تیم دانشگاه علوم پزشکی یزد جواز حضور در سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را بدست آوردند.
این تیم با درخشش دانشجویان بین‌المللی و با کسب یک پیروزی در مقابل تیم شهید بهشتی، یک تساوی و یک شکست به کار خود پایان داد.
در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این مسابقات که 5 شهریور در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد با اهدا جوایزی از دانشجویان بین‌الملل مدال‌آور دانشگاه در کنار سایر دانشجویان برتر تقدیر به عمل آمد.
توضیح اینکه پس از پایان المپیاد مذکور و کسب نتایج درخشان، پایگاه خبری مفدا از دانشجویان بین‌المللی دانشگاه مصاحبه‌ای به عمل آورد که با نظر مثبت آن‌ها نسبت به حضور در این مسابقات ورزشی و نمایش توانمندی‌ها و استعدادهای خود مواجه شدند.
همچنین صارمی، مربی تیم فوتبال دانشگاه نیز در جریان این مصاحبه با قدردانی از نگاه ویژه مدیریت تربیت‌بدنی دانشگاه و معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل در توسعه و ترویج ورزش قهرمانی و همگانی میان دانشجویان بین‌الملل، از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشکر کرد.
 

 

 

فیلم مصاحبه پایگاه خبری مفدا با دانشجویان بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در ذیل قابل مشاهده است.

 

 

 

خبر: مهناز وحیدی

 

 

 

 

نظر شما :
captcha
Close