کد: 1287-354740      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۸ شهريور   تعداد بازدید : 735

جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ورودی 89 رشته پزشکی پردیس بین‌الملل دانشگاه برگزار شد

جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان ورودی سال 89 رشته پزشکی پردیس بین‌الملل دانشگاه در میان شور و شوق دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این مراسم شنبه 17 شهریورماه در سالن آمفی‌تئاتر ستاد مرکزی و با حضور دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل، دکتر متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر حسن‌زاده و دکتر امامی، اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و جمعی از اساتید دانشجویان پزشکی پردیس بین‌الملل برپا شد.
دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه به عنوان نخستین سخنران این مراسم ضمن تبریک به فارغ‌التحصیلان و خانواده‌های آن‌ها احساس خود از حضور در این مراسم را چون والدینی دانست که فرزندانشان بزرگ شده‌اند، تحصیل کرده‌اند و امروز در آستانه جدایی از خانواده هستند.
وی خطاب به دانشجویان حاضر آن‌ها را فرزندان و عضوی از خانواده دانشگاه دانست و افزود: به طور حتم شما در بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور تحصیل کرده‌اید که از جایگاهی برتر و شایسته در میان دانشگاه‌های منطقه برخوردار است.
معاون بین‌الملل دانشگاه مرتبه علمی دانشگاه و پیشینه ذهنی مثبت دانشگاه‌های خارجی نسبت به آن را حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌های اساتید بزرگی عنوان کرد که عشق به علم و دانش را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند و از فارغ‌التحصیلان حاضر خواست ادامه‌دهنده این مسیر و زمینه‌ساز پیشرفت روزافزون دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه‌های مختلف باشند.
دکتر کردی با اشاره به اینکه آرزوی همه ما برای شما فرزندان دانشگاه، سلامتی، شادمانی و موفقیت است، اظهار داشت: بدون شک همانند تمامی والدین دعای خیر و سلامتی ما همواره همراه شما خواهد بود.
وی تصریح کرد: مهرورزی و مهربانی با انسان‌ها برای پزشکان شادمانی و خوشحالی را به ارمغان می‌آورد که بزرگانی چون مرحوم پروفسور یلدا آن را بزرگ‌ترین دستاورد سال‌ها تلاش و خدمت خود دانسته‌اند.
معاون بین‌الملل دانشگاه در مقوله موفقیت توجه دانشجویان را به هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی صحیح در مراحل مختلف زندگی جلب کرد و بیان داشت: هر چند با ضعف‌هایی در آموزش برنامه‌ریزی در کشور مواجه هستیم اما به طور حتم یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت هدفمندی و بزرگ فکر کردن است.
دکتر کردی صحبت‌های خود را با اشاره به سخنان دکتر اعلمی، استاد برجسته دانشگاه که همواره معتقدند دانشجویانشان باید بهتر از خودشان باشند، پایان داد و اظهار داشت: از همه شما می‌خواهیم که با تعیین هدف‌های بزرگ در مسیری گام بردارید که برای خانواده‌هایتان و دانشگاه علوم پزشکی تهران افتخارآفرین باشد.
سپس دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل با تبریک به فارغ‌التحصیلان، نقش والدین در موفقیت آن‌ها را چشمگیر و غیرقابل‌انکار دانست.
وی در ادامه به تاریخچه‌ای از فعالیت‌های پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: هدف از ایجاد پردیس بین‌الملل دانشگاه در ابتدای راه و به همت اساتید و بزرگانی چون دکتر لاریجانی، دکتر وحید دستجردی، دکتر عرب خردمند و دکتر امامی جذب و آموزش دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی خارج از ظرفیت کنکور سراسری بود.
رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل با اشاره به اینکه بدون شک این سطح از آموزش‌ها نیازمند فضاها و زیرساخت‌هایی آموزشی بود، بیان داشت: با تلاش‌های انجام شده پردیس بین‌الملل روز به روز به هدف اصلی خود نزدیک‌تر شد چنانچه امروز شاهد فارغ‌التحصیلی چهارمین گروه از دانشجویان رشته پزشکی این مجموعه هستیم.
دکتر امینیان همچنین به تغییر وضعیت پردیس بین‌الملل دانشگاه طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: از سال 1393 با ادغام آموزش دانشکده‌های پزشکی پردیس بین‌الملل و مادر، امکان بهره‌مندی بیشتر دانشجویان از ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه فراهم شد.
وی تصریح کرد: این در حالی است که از سال 1395 پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران صرفاً دانشجوی بین‌المللی در آموزش پزشکی جذب کرده است.
دکتر امینیان افزود: امروز بسیار خرسندیم که بیش از 500 دانشجوی بین‌المللی رشته پزشکی از 30 کشور جهان در پردیس بین‌الملل مشغول به تحصیل هستند که دستاوردی قابل‌توجه برای دانشگاه به شمار می‌آید.
دکتر حسن‌زاده، عضو هیأت‌علمی دانشگاه نیز به عنوان آخرین سخنران با ابراز خوشحالی از حضور در جمع گروهی دیگر از فارغ‌التحصیلان پردیس بین‌الملل دانشگاه، ورود آن‌ها به مرحله‌ای جدید از زندگی تحصیلی‌شان را تبریک گفت.
وی در ادامه با تأکید بر صحبت‌های معاون بین‌الملل دانشگاه در خصوص هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی در زندگی به ویژه تحصیل، تصریح کرد: هدفمند بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان‌های بزرگ و برجسته است.
این عضو هیأت‌علمی دانشگاه گذشت و ایثار را نیز از ملزومات حرفه پزشکی دانست و خواندن کتاب ملت عشق را که به بازآفرینی داستان شمس و مولانا پرداخته است به فارغ‌التحصیلان حاضر پیشنهاد کرد.
دکتر حسن‌زاده در پایان خطاب به دانشجویان گفت: انسان‌ها با آنچه می‌خواهند، شناخته می‌شوند بنابراین برای ساختن کشورمان باید از خودسازی و ساختن خودمان شروع کنیم.
در بخش بعدی این مراسم، در قالب کلیپی 15 دقیقه‌ای و مروری بر خاطرات تحصیلی هفت‌ساله دانشجویان پزشکی ورودی سال 89 پردیس بین‌الملل انجام شد.
این مراسم با اهداء لوح تقدیر به فارغ‌التحصیلان و قرائت سوگندنامه فارغ‌التحصیلی دانشجویان رشته پزشکی به کار خود پایان داد.
 

 


خبرنگار: مهناز وحیدی

عکاس: جمشید ربیعی

نظر شما :
captcha
Close