کد: 1287-354861      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر   تعداد بازدید : 417

برگزاری دومین جلسه هماهنگی با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه به مناسبت برپایی دهکده بین‌المللی هنر و بازی‌های شهری

دومین جلسه هماهنگی با دانشجویان بین‌المللی دانشگاه به مناسبت برپایی دهکده بین‌المللی هنر و بازی‌های شهری برگزار در معاونت بین‌الملل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در این جلسه که یکشنبه 8 مهرماه برپا شد، دکتر نیما رضایی، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی و مؤسس شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن، جمعی از دانشجویان بین‌الملل و کارشناسان حوزه جذب و بازاریابی بین‌المللی معاونت بین‌الملل نیز حضور داشتند.
دکتر رضایی در آغاز با اشاره به اینکه دهکده بین‌المللی هنر و بازی‌های شهری به مناسبت هفته جهانی سلامت روان 18 تا 20 مهرماه از ساعت 5 عصر تا 10 شب در پارک ملت برپا می‌شود، اظهار داشت: این برنامه با همکاری گروه سلامت و هنر، شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن و شهرداری تهران اجرایی می‌شود.
وی تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی این دهکده بین‌المللی ارتقاء سلامت روان کودکان، نوجوانان و جوانان به کمک بازی‌ها و ورزش‌های فراموش‌شده است.
معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در دهکده بین‌المللی هنر و بازی‌های شهری حضور خواهند داشت، گفت: بر همین اساس در سطح دانشگاه علوم پزشکی تهران و برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی نیز اطلاع‌رسانی شده که جمعی از آن‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.
مؤسس شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی یوسرن از اختصاص بخشی از فضای این دهکده به اجراهای باز و بازی‌های ملل مختلف خبر داد و تصریح کرد: این در حالی است که در قالب دالان سلامت، نقاشی‌ها و شعارهای سلامت به نمایش گذاشته می‌شود.
دکتر رضایی افزود: همچنین با برپایی غرفه‌های مختلف با موضوعاتی چون نقاشی، خطاطی، نجوم، فیزیک، سفالگری، مجسمه‌سازی و خلاقیت شاهد هنرنمایی دانشجویان در کنار کودکان، نوجوانان و جوانان شهر تهران خواهیم بود.
وی با اشاره به راه‌اندازی غرفه‌های بین‌الملل در کنار سایر غرفه های این برنامه تصریح کرد: در این غرفه‌ها نیز دانشجویان بین‌الملل فرصت نمایش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی کشورهای خود را خواهند داشت.
در ادامه، دانشجویان بین‌الملل به ارائه دیدگاه‌ها و طرح سؤالات خود پرداختند که توسط معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی پاسخ داده شد.
در پایان، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی به برگزاری نشست نهایی هماهنگی دهکده بین‌المللی هنر و بازی‌های شهری با حضور دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه در روز پنجشنبه 12 مهرماه اشاره کرد و بیان داشت: این نشست از ساعت 13/30 لغایت 15 عصر در مرکز طبی کودکان برگزار خواهد شد.

 

خبر و عکس: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close