کد: 1287-354862      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۰ مهر   تعداد بازدید : 522

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری گروه جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی با مرکز جراحی ستون فقرات بوردوی فرانسه

گروه جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی در راستای همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه‌ای مشترک با مرکز جراحی ستون فقرات بوردوی فرانسه منعقد کرد.

دکتر مرتضی فقیه جویباری، عضو هیأت‌علمی گروه جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی یکشنبه 8 مهر با اعلام این خبر گفت: به دنبال تعامل با مسئولان حوزه بین‌الملل دانشگاه و قول مساعد آن‌ها مبنی بر حمایت از ارتباط با مراکز علمی معتبر دنیا، تعدادی از مراکزی که از شهرت و اعتبار بین‌المللی در حوزه جراحی ستون فقرات برخوردار بودند، به عنوان گزینه همکاری با گروه جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی مورد توجه قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: با بهره‌مندی از راهنمایی‌های دکتر خدیوی، مسئول آموزش دوره جراحی فلوشیپ ستون فقرات بیمارستان شریعتی، مرکز جراحی ستون فقرات بوردو که کاندید نخست برای همکاری مشترک بود، انتخاب و ارتباطات اولیه به دنبال سفر اینجانب در فروردین ‌97 به فرانسه شکل گرفت.
دکتر فقیه جویباری افزود: مذاکره با پروفسور Le Huec، مسئول مرکز جراحی ستون فقرات بوردو و عضو هیأت‌رئیسه جامعه جراحان ستون فقرات اروپا طی سفر قبلی و بازدید از امکانات و ظرفیت‌های این مرکز منجر به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک در سفر اینجانب به فرانسه در سپتامبر 2018 شد.
این عضو هیأت‌علمی دانشگاه ادامه داد: در این تفاهم‌نامه دو ساله که پس از بازگشت به ایران توسط دکتر خدیوی، مسئول آموزش دوره جراحی فلوشیپ ستون فقرات و دکتر خوشنویسان مدیر گروه جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی نیز به امضاء رسید، همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی مورد تأکید قرار گرفته است.

دکتر فقیه جویباری با بیان اینکه تبادل دستیاران و دانشجویان فلوشیپ ستون فقرات از جمله مهم‌ترین همکاری‌های آموزشی موردنظر طرفین است، گفت: در این شکل از تعاملات هم امکان حضور دستیاران و دانشجویان فلوشیپ گروه جراحی اعصاب در مرکز جراحی ستون فقرات بوردو فراهم می‌شود و هم کارآموزان و جراحان آن‌ها در دوره‌های آموزشی ما شرکت کرده و از امکانات و نحوه جراحی‌ها بازدید می‌کنند.
عضو هیأت‌علمی گروه جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی اضافه کرد: در زمینه پژوهشی نیز هم‌اکنون دو پروژه تحقیقاتی در دست اجرا است.
وی بررسی انحناهای ستون فقرات و ارتباط آن با گردن درد را موضوع یکی از این پروژه‌ها دانست که با حمایت مالی مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی در حال نهایی شدن است و گفت: مقاله حاصل از این پژوهش آماده و به یکی از ژورنال‌های معتبر بین‌المللی ارسال خواهد شد.
دکتر فقیه جویباری همچنین از ابراز علاقه مسئول مرکز جراحی ستون فقرات بوردو برای بازدید از امکانات و توانمندی‌های بخش جراحی اعصاب بیمارستان شریعتی و تعامل مستقیم با اعضای هیأت‌علمی این بخش خبر داد.
این عضو هیأت‌علمی با اشاره به اینکه کشور فرانسه در حوزه جراحی ستون فقرات مکتب خاص خود را دارد که بسیاری از ایده‌ها و روش‌های جراحی دنیا برگرفته از آن است، اظهار داشت: مراکز آموزشی فعال در جراحی ستون فقرات این کشور در حوزه‌هایی چون وسیله گذاری در ستون فقرات و ساجیتال بالانس در دنیا پیشتاز هستند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد اشتراک این تجربیات در نهایت منجر به افزایش دانش طرفین و شروع فصل جدیدی از همکاری‌های مشترک شود.

خبرنگار: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close