کد: 1287-354915      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ شنبه ۲۸ مهر   تعداد بازدید : 407

در حاشیه دهمین اجلاس مجمع جهانی سلامت/تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و تکنیکال برلین منعقد شد

دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه از امضاء تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه تکنیکال برلین و دپارتمان مدیریت و اقتصاد سلامت این دانشگاه در حاشیه دهمین اجلاس مجمع جهانی سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، وی با اعلام این خبر گفت: این تفاهم‌نامه در قالب نشستی که دوشنبه 23 مهرماه به میزبانی دانشگاه تکنیکال برلین و با حضور اینجانب، دکتر صحرائیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر تکیان، معاون بین‌الملل دانشکده بهداشت و پروفسور دکتر هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران برگزار شد، به امضاء رسید.
وی با اشاره به اینکه مذاکرات متعدد و برگزاری جلسات آنلاین میان دکتر اکبری ساری، رئیس دانشکده بهداشت، دکتر فتوحی، رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت و پروفسور دکتر هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با پروفسور Busse، رئیس دپارتمان مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه تکنیکال برلین بستر انعقاد این تفاهم‌نامه را فراهم کرد، اظهار داشت: دپارتمان مذکور در مقوله‌هایی چون دیده‌بانی سلامت اروپا و مدیریت و ارتقاء سیستم سلامت آلمان دستاوردهایی داشته که امکان به اشتراک‌گذاری آن با دانشگاه علوم پزشکی تهران وجود دارد.
دکتر کردی افزود: همچنین در این تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی میان دپارتمان‌های متناظر دانشکده بهداشت و دانشگاه تکنیکال برلین نیز مورد تأکید قرار گرفته است.
دکتر فتوحی، رئیس موسسه ملی تحقیقات سلامت نیز در خصوص توافقات انجام شده میان دانشگاه تکنیکال برلین و این موسسه گفت: یکی از وظایف موسسه ملی تحقیقات سلامت دیده‌بانی نظام سلامت ایران است و رئیس دپارتمان مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه تکنیکال برلین سوابق همکاری با مرکز دیده‌بانی اروپا و اجرای این برنامه برای چند کشور اروپایی و غیراروپایی را در کارنامه خود دارد.
وی اظهار امیدواری کرد که با انعقاد این تفاهم‌نامه مروری بر فعالیت‌های انجام‌ شده در حوزه دیده‌بانی نظام سلامت کشور انجام و بتوان از تجارب و دانش دانشگاه مذکور برای پیشبرد اهداف این حوزه بهره برد.
دکتر اکبری ساری، رئیس دانشکده بهداشت نیز به تشریح تعاملات میان گروه‌های مدیریت و اقتصاد سلامت و سیاست‌گذاری عمومی و سلامت جهانی این دانشکده با دپارتمان مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه تکنیکال برلین پرداخت و بیان داشت: با تکیه بر رسالت دانشکده بهداشت که عمدتاً آموزشی و پژوهشی است همکاری در زمینه تبادل اساتید و دانشجویان و اجرای دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی مشترک مورد توافق قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که طراحی پروژه‌ها و برنامه‌های پژوهشی مشترک میان اساتید و دانشجویان طرفین نیز در دستور کار قرار دارد.
توضیح اینکه تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک به امضاء دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه و دکتر Busse، رئیس دپارتمان مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه تکنیکال برلین رسید.
دانشگاه تکنیکال برلین در جایگاه 131 جهان قرار دارد و در مجموعه دانشگاه‌های برتر و شناخته شده در حوزه مدیریت سلامت به شمار می‌آید.

 

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close