کد: 1287-354995      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۰ آبان   تعداد بازدید : 334

برگزاری مراسم عزاداری سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) در خوابگاه‌های نرگس و حجت دوست

به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، مراسم عزاداری سالروز رحلت پیامبر (ص) و شهادت حضرت امام حسن (ع) و حضرت امام رضا (ع) با شرکت دانشجویان دختر و پسر در خوابگاه‌های نرگس و حجت دوست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل این برنامه‌های فرهنگی سه‌شنبه 15 آبان با اقامه نماز مغرب و عشا، قرائت آیاتی از قرآن کریم و حدیث شریف کساء توسط دانشجویان آغاز شد.
بیش از 50 دانشجوی دختر شیعه و سنی از کشورهای افغانستان، پاکستان، نیجریه، کشمیر، هندوستان، استرالیا و عراق در خوابگاه نرگس گرد هم آمده و در این مراسم شرکت کردند.
خوابگاه حجت دوست نیز میزبان بیش از 50 دانشجوی پسر شیعه و سنی از کشورهای عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، نیجریه، هند و اتیوپی بود.
سخنرانی درباره خصوصیات اخلاقی حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت امام رضا(ع) و قرار گرفتن در راه هدایت ایشان توسط علیرضا نژاد صاحبی، نمایش نماهنگ مداحی به زبان انگلیسی، سخنرانی با موضوع چهار داستان از زندگی حضرت پیامبر (ص)، اجرای گروهی دعای پیامبر توسط دانشجویان، اجرای مسابقه توسط دانشجو حمیده الموسوی درباره سخنرانی‌های ارائه شده، اجرای گروهی مداحی" جان آقا" در ذکر مصیبت حضرت امام حسین (ع) و سینه‌زنی و مرثیه‌گویی توسط دانشجویان از برنامه‌های خوابگاه نرگس بود.
همچنین در خوابگاه حجت دوست قرائت زیارت رسول‌الله توسط دانشجو مصطفی هادی رحیم، نمایش نماهنگ‌های مدیحه‌سرایی برای حضرت پیامبر (ص) و حضرت امام حسن (ع) و حضرت امام رضا (ع) به زبان‌های اردو و انگلیسی، سخنرانی توسط دکتر نیکنام، مدرس متون قرآنی و مدیر شعب بین‌الملل دانشگاه، سخنرانی توسط ارسلان عبدالله، محمد ابوبکر و سید صدام حسین، دانشجویان بین‌المللی با موضوع خصوصیات امام رضا (ع)، راه و روش و زندگی حضرت پیامبر (ص)، ویژگی‌های اخلاقی و شهادت حضرت امام حسن (ع)، اجرای سرود درباره امام رضا (ع) توسط دو دانشجوی کشمیری و پرسش و پاسخ و مباحثه دانشجویی انجام شد.
در پایان دانشجویان حاضر در دو خوابگاه با شام پذیرایی شدند.
مسئولیت هماهنگی این برنامه در خوابگاه دختران را الهام رضازاده، کارشناس امور دانشجویی و فرهنگی و سما یاقوتی، سرپرست خوابگاه و اجرای آن را دانشجویان حمیده الموسوی، زینت شهید و نورعلی عباس به عهده داشتند.
در خوابگاه پسران نیز این مراسم با مسئولیت امین روحانی، سرپرست خوابگاه حجت دوست و با همکاری دانشجویان صدام حسین البخاری، محمد ابوبکر نوحو، مصطفی هادی رحیم و بابا علی مانگا برپا شد.
همچنین حسین خدامرادی، کارشناس امور دانشجوی و فرهنگی معاونت بین‌الملل و سعید سعید نژاد، مسئول حراست خوابگاه حجت دوست نیز در این مراسم دانشجویان را همراهی کردند.

 

گالری عکس یک

گالری عکس دو

 

نظر شما :
captcha
Close