کد: 1287-355122      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر   تعداد بازدید : 353

سومین جلسه کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه با ارائه گزارش فعالیت‌های تربیت‌بدنی پردیس بین‌الملل برگزار شد

سومین جلسه کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه با تصویب اهداف و وظایف این کمیته و ارائه گزارش شش‌ماهه فعالیت‌های تربیت‌بدنی پردیس بین‌الملل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در این نشست که دوشنبه 19 آذر برپا شد، دکتر نوروزی، مدیر امور هنری و فوق‌برنامه دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر پورغریب، مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه، دکتر عباسی، مشاور اجرایی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر حسینی سده، مدیر توسعه منابع و پشتیبانی معاونت بین‌الملل و دکتر متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل حضور داشتند.
دکتر متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل در آغاز با اشاره به مصوبه نشست پیشین در خصوص بررسی اهداف و وظایف کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه، تصریح کرد: خوشبختانه اعضای کمیته اجرایی نظرات خود را ارسال کردند که طی جلساتی بررسی‌های لازم انجام و تغییرات موردنظر اعمال شد.
وی با تأکید بر اینکه اهداف و وظایف کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه رویکردی فرهنگی دارد، اضافه کرد: برنامه‌ریزی و تعیین خط‌مشی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان و ترویج و تشویق ارتباطات فرهنگی ملل در تدوین این اهداف و وظایف مورد توجه قرار گرفته است.
سپس با مرور راهبردهای برنامه استراتژیک فرهنگی بین الملل چون ساماندهی و هماهنگی در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بین الملل دانشگاه، ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در میان دانشجویان بین الملل و تعظیم شعائر اسلامی،اعتلاء، گسترش و تقویت فرهنگ غنی اسلامی، احیای هویت ایرانی- اسلامی و نهادینه سازی فرهنگ عفاف و پوشش حرفه ای توسط معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین الملل، اهداف و وظایف کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه به تصویب رسید.
دکتر متوسلی در ادامه به جدیدترین فعالیت‌های معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل اشاره کرد و گفت: این معاونت برای 28 و 29 ماه صفر و گرامیداشت هفته وحدت برنامه‌های فرهنگی مختلفی چون تفسیر آیات قرآن کریم با حضور دکتر نیکنام، مدرس متون قرآنی و مدیر شعب بین‌الملل دانشگاه و پیرو آن مسابقات قرآنی برای دانشجویان بین‌المللی را برگزار کرده است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که در آستانه فرارسیدن شب یلدا و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) برنامه‌های متنوعی برای دانشجویان در دستور کار قرار دارد.
در ادامه، دکتر پورغریب مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه گزارش شش‌ماهه فعالیت‌های تربیت‌بدنی پردیس بین‌الملل را ارائه کرد و گفت: مطابق با تقویم و نقشه راه حوزه تربیت‌بدنی پردیس بین‌الملل در سال 97 فعالیت‌های متنوعی انجام شده که از مهم‌ترین دستاوردهای آن‌ها می‌توان به قرار گرفتن دانشجویان با ملیت‌ها و ادیان مختلف در میادین ورزشی کنار یکدیگر و تعامل و نزدیکی آن‌ها با دانشجویان ایرانی اشاره کرد.
وی رویکرد دانشگاه علوم پزشکی تهران را توجه به ورزش همگانی و قهرمانی دانست و بیان داشت: کوه‌پیمایی به عنوان یکی از ورزش‌های همگانی در پردیس بین‌الملل به جد مورد توجه قرار گرفته که دانشجویان بین‌المللی به صورت مشترک با دانشجویان ایرانی و یا مستقل در برنامه‌های کوه‌پیمایی شرکت کرده‌اند.
دکتر پورغریب افزود: طی سال جاری موفق به اختصاص سانس فوتسال و بسکتبال به دانشجویان ایرانی بین‌المللی در تهران و کیش شده‌ایم ضمن اینکه در تعامل با یکی از مربیان دوومیدانی، توانسته‌ایم به صورت رایگان سانسی را به دانشجویان خارجی پسر در جزیره کیش اختصاص دهیم.
وی با بیان اینکه همچنین تلاش شد مشارکت دانشجویان پردیس بین‌الملل در کلاسهای ورزشی گروهی دانشگاه افزایش یابد، تصریح کرد: در این رابطه اقداماتی چون تشویق دانشجویان در استفاده از تجهیزات ورزشی خوابگاهی، مشارکت دانشجویان پسر خارجی در تمرینات تیم فوتبال دانشجویان دانشگاه، حضور دانشجویان دختر و پسر ایرانی و خارجی در کلاس‌های شنا استخر شهید توکلی، مشارکت دانشجویان دختر خارجی و ایرانی در کلاس‌های بسکتبال، شرکت دانشجویان پسر خارجی در کلاس‌های کاراته، تکواندو، تنیس روی میز و تیراندازی و حضور دانشجویان پسر ایرانی در کلاس‌های کشتی انجام شد.
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه توضیحاتی در خصوص تجهیز خوابگاه‌های پردیس بین‌الملل به امکانات ورزشی ارائه کرد و گفت: خوابگاه‌های کوثر، حجت دوست، رازی، میرزای شیراز و سارا واقع در جزیره کیش تجهیز شده‌اند و سالن ورزشی خوابگاه نرگس با امکاناتی مناسب در حال بازسازی است.
دکتر پورغریب از تلاش برای مهیا کردن امکانات سایر رشته‌های ورزشی خبر داد و اظهار داشت: هم‌اکنون در میان دانشجویان خارجی متقاضیانی برای رشته‌های بیسبال، کریکت و اسکواش وجود دارد که با توجه به تعداد درخواست‌ها، در صدد مذاکره با انجمن‌های مرتبط هستیم.
وی در ادامه حضور دانشجویان پردیس بین‌الملل در مسابقات مختلف ورزشی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: تیم دانشگاه با همراهی شش دانشجوی خارجی در سیزدهمین المپیاد کشوری دانشجویان پسر شرکت کرد که مشارکت این دانشجویان حال و هوای خاصی به این مسابقات بخشیده بود.
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه با بیان اینکه در همین المپیاد چهار دانشجوی بین‌المللی در تیم دوومیدانی دانشگاه حضور یافتند و دو مدال نقره انفرادی، مدال نقره تیمی و مقام چهارم انفرادی را کسب کردند، گفت: دانشجویان بین‌المللی در مسابقات منطقه 10 وزارت بهداشت نیز موفقیت‌هایی را به دست آورده‌اند.
دکتر پورغریب از مشارکت دانشجویان بین‌الملل در مسابقات دوومیدانی دانشگاهیان جزیره کیش و پنجمین المپیاد ورزشی دانشگاهیان کیش به مناسبت روز دانشجو خبر داد و بیان داشت: مقام دوم دوی امدادی، مقام دوم دارت، مقام دوم طناب‌کشی دختران و پسران و همچنین مقام دوم والیبال ساحلی در این مسابقات کسب شد.
وی اضافه کرد: این در حالی است که دانشجویان پردیس بین‌الملل در مسابقات ورزشی به مناسبت هفته خوابگاه‌ها، مسابقات دانشجویی به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس در کیش، مسابقات فوتسال جام لیله‌القدر دانشجویان پسر دانشگاه و مسابقات لیگ فوتسال دانشجویان دانشگاه به عنوان رویدادهای ورزشی درون دانشگاهی حضور چشمگیری داشته‌اند.
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه در پایان با اشاره به اینکه برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان بین‌الملل به وزارت بهداشت پیشنهاد شده است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات اخذ شده دور نخست این المپیاد به مناسبت دهه فجر و با مشارکت دانشجویان خارجی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و  ایران و دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.
این نشست با ارائه دیدگاه‌های حاضران و تأکید بر ایجاد بستر حضور دانشجویان بین‌المللی در جشنواره‌ها و مسابقات دانشجویی و فرهنگی و تدوین تقویم فرهنگی بین‌الملل برای سال 98 به کار خود پایان داد.  
 

 

 

خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close