کد: 1287-355157      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲ دي   تعداد بازدید : 494

برپایی غرفه دانشگاه در نمایشگاه معرفی توانمندی‌های دانشگاه‌های ایران در اقلیم کردستان عراق/دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و صلاح‌الدین کردستان تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضاء کردند

غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران در نخستین نمایشگاه معرفی توانمندی‌های دانشگاه‌های ایران در اقلیم کردستان عراق برپا و با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در این نمایشگاه دو روزه که 28 و 29 آذر ماه در دانشگاه صلاح‌الدین اربیل برپا شد، 33 دانشگاه و مرکز علمی زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کنار دانشگاه علوم پزشکی تهران توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود را معرفی کردند.
دکتر نوروزی، دبیر اتاق همکاری‌های علمی ایران و عراق و دکتر هادیان، مسئول میز همکاری‌های علمی ایران و اقلیم کردستان عراق با همراهی کارشناسانی از معاونت بین‌الملل دانشگاه با شرکت در این نمایشگاه به معرفی توانمندی‌های آموزشی، پژوهشی، فرصت‌های تحصیلی و زمینه‌های همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداختند.
دکتر یوسف گوران، وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق، دکتر عبادی، سرکنسول ایران در اربیل، دکتر علیزاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر دزه یی، رئیس دانشگاه صلاح‌الدین، دکتر ادریس هادی، رئیس دانشگاه ایشیک ترکیه و دکتر ولی حمد، رئیس دانشگاه کویه در طول نمایشگاه از غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کردند.
در حاشیه این نمایشگاه دبیر اتاق همکاری‌های علمی ایران و عراق و مسئول میز همکاری‌های علمی ایران و اقلیم کردستان عراق اقلیم کردستان با ریاست دانشگاه صلاح‌الدین دیدار کرده و تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.
تعریف دوره‌های آموزشی مشترک، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای موردنظر دانشگاه صلاح‌الدین و برپایی دوره‌های تخصص، دکترای تخصصی و یا دوره‌های منجر به گواهی برای اعضای هیأت‌علمی این دانشگاه در این تفاهم‌نامه مورد تأکید قرار گرفت.
همچنین دکتر هادیان، مسئول میز همکاری‌های علمی ایران و اقلیم کردستان عراق در کنار نمایندگان 20 دانشگاه دیگر ایرانی در نشستی با حضور دکتر یوسف گوران، وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق و دکتر عبادی، سرکنسول ایران در اربیل شرکت و به تشریح پیشرفت‌های حاصل شده در موضوعات مورد توافق با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان طی سفرهای پیشین پرداخت.
وی درخواست کتبی در خصوص موضوعات توافق شده چون به روزرسانی کوریکولوم آموزشی رشته پزشکی دانشگاه سلیمانیه، فعالیت درمانی دانش‌آموختگان دانشگاه در بیمارستان‌های اقلیم کردستان بدون ارزیابی مجدد، ایجاد صندوق پژوهشی میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و اقلیم کردستان با رویکرد اختصاص بودجه مشترک به پروژه‌های تحقیقاتی مورد نیاز طرفین و راه‌اندازی رشته مقطع کارشناسی ارشد مامایی در دانشگاه اربیل را به دکتر یوسف گوران ارائه کرد.
در این دیدار همچنین درخواست تأسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در کردستان عراق با راه‌اندازی رشته‌های فیزیوتراپی، پرستاری و تغذیه نهایی شد.
گفتنی است هیأت دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف بررسی و گسترش زمینه‌های همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک به کردستان عراق سفر کردند.

 


خبر: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close