کد: 1287-355367      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن   تعداد بازدید : 503

با هدف افزایش توانمندی اساتید و کارکنان دانشگاه در سال 97/کالج بین‌الملل برای بیش از یک هزار عضو هیأت‌علمی و کارشناس دانشگاه دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی برگزار کرد

دکتر کوروش جعفریان، رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه از اجرای برنامه‌های متنوع طی سال جاری به منظور توانمندسازی و آموزش زبان انگلیسی به کارکنان و اعضای هیأت‌علمی دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل وی با بیان این مطلب گفت: مقوله افزایش تسلط اعضای هیأت‌علمی و کارکنان به زبان انگلیسی به عنوان یکی از موضوعات تأثیرگذار در توسعه بین‌المللی دانشگاه، مورد توجه جدی کالج بین‌الملل قرار دارد.
دکتر جعفریان با اشاره به اینکه بعد مکانی برگزاری دوره‌های آموزشی سختی‌هایی را برای آموزش زبان انگلیسی ایجاد می‌کرد، اظهار داشت: به همین منظور این مجموعه راهکار آموزش در محل خدمت و یا مورد تقاضای کارکنان و اساتید را در پیش گرفت که خوشبختانه دستاوردهای خوبی به همراه داشته است.
رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه به برپایی 40 کلاس آموزش زبان انگلیسی برای اعضای هیأت‌علمی و کارکنان دانشگاه طی زمستان 97 اشاره کرد و گفت: برگزاری این کلاس‌ها در فضاهای مورد درخواست زبان آموزان اعم از دانشکده‌ها و بیمارستان‌ها، زمینه آموزش حدود 500 نفر را فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که تا پیش از فصل پاییز 30 کلاس آموزشی برای 550 نفر از اساتید و کارکنان دانشگاه با مجموع یک هزار و 200 ساعت آموزشی برپا شده است.
دکتر جعفریان با بیان اینکه توانمندسازی و آموزش زبان انگلیسی در کالج بین‌الملل دانشگاه به صورت هدفمند و براساس نیازهای متقاضیان صورت می‌گیرد، افزود: تلاش شده طی این دوره‌ها مهارت‌های زبان آموزان را در زمینه هایی چون مکالمه، نگارش آکادمیک و نحوه ارائه و بیان به زبان انگلیسی افزایش یابد.
وی با تأکید بر اینکه کالج بین‌الملل دانشگاه موضوع برگزاری دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی برای فرزندان کارکنان دانشگاه را نیز پیگیری می‌کند، افزود: در این زمینه مکاتبات لازم انجام و به دنبال کسب مجوز از هیأت‌رئیسه دانشگاه هستیم.
رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه این رویکرد را موجب گسترش مقوله یادگیری زبان در میان خانواده کارکنان دانشگاه دانست و تصریح کرد: بدون شک در طولانی‌مدت بستر علاقه‌مندی تعداد بیشتری از کارشناسان دانشگاه به آموزش‌ زبان انگلیسی فراهم خواهد شد.
رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه همچنین از برنامه‌ریزی سیستماتیک برای برپایی کارگاه‌های یک‌روزه اصول و مهارت‌های ارائه کردن علمی (Scientific Presentation Skills) خبر داد و بیان داشت: اطلاع‌رسانی برای برگزاری این کارگاه‌ها در سطح دانشگاه انجام شده و تاکنون 147 نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی ادامه داد: درصدد اجرای کارگاه‌های مذکور با حضور یکی از برترین مدرسان این حوزه در کشور از اوایل اسفندماه 97 هستیم.
دکتر جعفریان به انجام اطلاع‌رسانی‌های لازم برای برپایی کارگاه اصول مکاتبات اداری به زبان انگلیسی (Principlesfor Letter Writing) در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: برای این کارگاه نیز تاکنون 136 نفر آمادگی خود را اعلام کرده که از ابتدای اسفند کلید خواهد خورد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کالج بین‌الملل دانشگاه از مدتی پیش بر روی آموزش سایر زبان‌ها چون فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و عربی تمرکز کرده است، اضافه کرد: با توجه به تبلیغاتی که در سطح دانشگاه انجام شده 37 نفر برای یادگیری زبان فرانسه ثبت‌نام کرده‌اند.
رئیس کالج بین‌الملل دانشگاه سیاست‌گذاری در خصوص آموزش این زبان‌ها را در راستای اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های آموزشی مشترک اساتید دانشگاه با دانشگاه‌های خارج از کشور، تسهیل در برقراری ارتباط با متقاضیان کشورهای هدف و پیشبرد اهداف توریسم سلامت در دانشگاه دانست.

 

خبرنگار: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close