کد: 1287-355490      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۲ اسفند   تعداد بازدید : 632

نخستین دوره کارگاه آموزشی اصول مکاتبات اداری کالج بین‌الملل دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار شد

نخستین دوره کارگاه آموزشی اصول مکاتبات اداری کالج بین‌الملل به زبان انگلیسی و با هدف ارتقاء سطح مهارت اعضای هیأت‌علمی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر شب‌بیدار، معاون آموزشی و مشاور اجرایی کالج بین‌الملل با اعلام این خبر گفت: این کارگاه چهارشنبه 8 اسفندماه در دو گروه، با شرکت 40 نفر از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و تدریس دکتر مریم سادات طباطبائیان، دانش‌آموخته آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبائی برپا شد.
وی با اشاره به اینکه ارتقاء مهارت‌های همکاران و کارشناسان برای حضور مؤثر در حوزه بین‌الملل به جد مورد توجه این مجموعه قرار دارد، اظهار داشت: در این راستا صرفاً آشنایی با زبان انگلیسی منجر به برقراری ارتباط با دانشگاه‌های دیگر، جذب گرنت‌های بین‌المللی و یا تبادل دانشجو نخواهد شد.

معاون آموزشی کالج بین‌الملل دانشگاه یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که اعضای هیأت‌علمی برای توسعه ارتباطات بین‌المللی نیاز دارند را نوشتن یک نامه رسمی دانست و افزود: از حدود سه ماه پیش برنامه‌ریزی برای کارگاه اصول مکاتبات اداری به زبان انگلیسی صورت گرفت و طی فراخوانی اطلاع‌رسانی به تمامی دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی انجام شد.
دکتر شب‌بیدار تصریح کرد: بیش از 150 عضو هیأت‌علمی و 140 کارشناس برای حضور در کارگاه آموزشی اصول مکاتبات اداری ثبت ‌نام کردند که در نخستین دوره امکان شرکت دو گروه 20 نفره فراهم و به ترتیب با دیگر اعضای هیأت‌علمی و کارشناسان دانشگاه تماس گرفته خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این کارگاه شرکت‌کنندگان با انواع نامه‌ها، خصوصیات و ساختار نامه‌ها، تحلیل انواع نامه‌های رایج در حوزه تخصصی و نوشتن حداقل سه نوع نامه متداول آشنا خواهند شد.

مشاور اجرایی کالج بین‌الملل با بیان اینکه تحلیل برگه‌های نظرسنجی از نخستین دوره این کارگاه، حاکی از رضایت شرکت‌کنندگان است.
وی به اجرای برنامه‌های متعدد دیگر چون آموزش زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر چون فرانسه در کالج بین‌الملل اشاره کرد و بیان داشت: از اوایل اسفندماه کلاس‌های آموزش این دو زبان آغاز شده و برنامه‌ریزی برای زبان‌های آلمانی و اسپانیایی در دستور کار قرار دارد.
دکتر شب‌بیدار در پایان از تمامی متقاضیان برای شرکت در این کارگاه دعوت به عمل آورد و همچنین از برنامه‌ریزی برای اجرای کارگاه "Scientific Presentation Skill" در بهار سال آینده خبر داد.

 

 

 

نظر شما :
captcha
Close