کد: 1287-355682      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۰ ارديبهشت   تعداد بازدید : 372

بازدید معاون آموزشی وزارت بهداشت و رییس دانشگاه از شعبه جزیره کیش پردیس بین الملل

دکتر لاریجانی و دکتر کریمی از ظرفیت های شعبه جزیره کیش پردیس بین الملل دانشگاه بازدید و در نشست مشترک با دانشجویان بین المللی این مجموعه شرکت کردند.

دکتر لاریجانی، معاون آموزشی وزیر بهداشت و دکتر عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه، دوشنبه 9 اردیبهشت 98 پس از بازدید از پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، در دیدار با دانشجویان، از نزدیک در جریان مسائل و چالش های آنها قرار گرفتند.
در ابتدای این نشست، دکتر کریمی، ضمن خیر مقدم به معاون آموزشی وزیر بهداشت، گفت: به خانه ای که خود، سالها پیش در ساخت آن بیشترین سهم را داشته اید، خوش آمدید.
وی سپس صوت زیبای قاری قرآن که از دانشجویان بین المللی دانشگاه بود را ستود و گفت: لحن زیبای عبدالله صالح از نیجریه به قدری مرا تحت تاثیر قرار داد که تصمیم به سرمایه گذاری بیشتر در حوزه بین الملل گرفتم و این نکته مسئولیت دکتر کردی به عنوان معاون بین الملل دانشگاه را بیشتر می کند.
دکتر کریمی، ظرفیت های دانشگاه برای جذب دانشجویان خارجی را بیش از حد کنونی دانست و گفت: امیدوارم بتوانیم تعداد دانشجویان بین المللی دانشگاه را افزایش داده و همچنین تسهیلات بیشتری را برای آنها فراهم کنیم. 
رییس دانشگاه، ضمن قدردانی از زحمات دکتر عباسی، رئیس شعبه جزیره کیش پردیس بین الملل، گفت: مادامی که دکتر لاریجانی در این مجموعه حضور دارند، می توانید از مساعدت های معاونت آموزشی برخوردار شوید چرا که ایشان حساسیت و دلسوزی خاصی نسبت به دانشگاه علوم پزشکی تهران دارند که آن را قدر می نهیم و امیدواریم که کمک بیشتری برای پیشبرد این مجموعه کنند.
سپس دانشجویان بین الملل دانشگاه، در جمعی صمیمی به بیان درخواست ها و مشکلات خود پرداختند.
احمد مزید، دانشجوی لبنانی، حضور در دانشگاه علوم پزشکی تهران را مغتنم شمرد و گفت: از حضور در این دانشگاه خوشحالیم، چرا که مطمئن هستیم برای ما تلاش می کنید و این مجموعه یکی از بهترین دانشگاه های علوم پزشکی در منطقه است.
وی سپس خواستار امضای تفاهم نامه با دانشگاه های دیگر به منظور تبادل دانشجو برای کسب تجربیات بیشتر شد و گفت: از دانشگاه علوم پزشکی تهران می خواهیم تا نسبت به کاهش طول دوره پزشکی عمومی اقدام کند. چرا که لزوما طولانی بودن دوره به معنای بهتر بودن آن نیست. 
پس از آن کمیل جعفری از پاکستان، به عنوان نماینده دانشجویان ترم سه گفت: اساتید این دانشگاه افراد دقیق و صادقی هستند که شیوه و روش آنها ما را تحت تاثیر قرار می دهد اما این دانشگاه مشکلاتی نیز دارد که از آن جمله می توان به طولانی بودن دوره، طولانی بودن ساعات کلاس ها، برگزاری امتحانات به زبان فارسی، کوچک بودن فضای آموزشی و همچنین عدم ارائه دروسی که دانشجو نتوانسته است آن را با موفقیت پشت سر بگذار  تا سال تحصیلی جدید اشاره کرد.
در ادامه، دکتر باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزیر بهداشت، ضمن قدردانی از زحمات دکتر کریمی و مجموعه بین الملل دانشگاه گفت: رسیدگی به این مجموعه کار بزرگی است و خوشحالم که توانسته اید چراغ آن را روشن نگاه دارید.
وی یکی از استراتژی های حوزه آموزش را حرکت به سمت بین المللی سازی عنوان کرد و افزود: وجود و گسترش آموزش های بین المللی، یکی از استراتژی های حوزه آموزش است. بر این اساس بسیاری از کاریکولوم های درسی مطابق با بین الملل تغییر کرده  و بحث هایی برای آمایش سرزمینی مطرح شده است. همچنین برای دانشگاه ها اهدافی تعریف شده تا در مسیر بین المللی حرکت کنند.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران را مرکزی با رتبه ملی و بین المللی و شناخته شده در سطح جهان خواند و خطاب به دانشجویان گفت: شما در یکی از بهترین دانشگاه های منطقه در حال تحصیل هستید و این دانشگاه از قدمت طولانی، اساتید برجسته و تولیدات علمی بسیار ارزشمندی بر خوردار است. هر ساله حدود 2 میلیون نفر از سراسر کشور برای قبولی در کنکور رقابت می کنند و تنها 10 هزار نفر اجازه تحصیل می یابند از این رو شما این شانس را داشته اید که برای تحصیل در این دانشگاه برگزیده شوید.
دکتر لاریجانی حضور دانشجویان خارجی را به دو جهت ارزشمند خواند و گفت: حضور شما در دانشگاه، مسئولیت ما را افزایش می دهد و از سوی دیگر اگر بخواهیم در منطقه دیده شویم باید تعاملات علمی با دنیا را افزایش دهیم. از این رو خود را متعهد می دانیم تا مشکلات شما را حل کنیم.
وی از معاون بین الملل دانشگاه خواست تا جذب دانشجویان بین الملل را تا 2 برابر افزایش دهد و گفت: به خاطر دارم که دانشگاه چه مسیر دشواری را برای راه اندازی پردیس بین الملل طی کرده است و امروز بسیار خوشحالم که این بستر در دانشگاه وجود دارد و به همکاران برای حفظ این بستر تبریک می گویم.
معاون آموزشی دانشگاه، از کوتاه شدن طول دوره آموزشی تا 6 سال و نیم خبر داد و گفت: این مسأله به دانشگاه ها ابلاغ شده و لازم الاجراست.
وی آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شما در سال های آینده بر بالین بیمار حاضر خواهید شد، از این رو لازم است با زبان فارسی آشنا شوید اما به شما قول می دهم که آزمونها در سالهای آینده به دو زبان فارسی و انگلیسی برگزار شود. این مسأله با درخواست دکتر کردی، در شورای بین الملل مصوب شد و اکنون قابل اجراست.
دکتر لاریجانی، گفت: حدود 3 هزار دانشجوی خارجی در کشور وجود دارد و هدف گذاری ما این است که این تعداد، به چند برابر افزایش یابد از این رو، دستورالعملهای متعددی برای آن در نظر گرفته ایم.
در پایان این مراسم از دانشجویان برتر بین الملل در حوزه فرهنگی و علمی تقدیر شد.

 

گالری عکس یک

گالری عکس دو

 

خبرنگار: نسیم قرائیان

عکس: وحید مزاجردی و مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close