کد: 1287-355927      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲ تير   تعداد بازدید : 328

با حضور معاون بین‌الملل دانشگاه/مراسم افتتاحیه سالن‌های ورزشی خوابگاه‌های حجت دوست و نرگس برگزار شد

مراسم افتتاحیه سالن‌های ورزشی خوابگاه پسرانه حجت دوست و خوابگاه دخترانه نرگس با حضور دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، معاون بین‌الملل دانشگاه در این مراسم که شنبه اول تیر 98 با حضور پرشور دانشجویان بین‌المللی حاضر در این خوابگاه‌ها برپا شد، گفت: ورزش و فعالیت‌های بدنی و تأثیرات آن بر نشاط و سلامت جسمی و روانی از گذشته مورد تأکید بوده است چنانچه حکیم ابوعلی سینا در ابتدای کتاب قانون بر تغذیه، ورزش و خواب به عنوان اساس سلامت توجه ویژه داشته و چندین فصل را به ورزش و تأثیر آن بر سلامت بدن اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه نگاهی اجمالی به روند طی شده در این عرصه حاکی از کمرنگ شدن فعالیت‌های فیزیکی و بدنی در زندگی انسان‌ها است، بیان داشت: تا حدود 10 سال پیش 25 درصد مردم ایران فعالیت بدنی ناکافی داشتند که امروز به متوسط 55 درصد در میان زنان و مردان رسیده است. 
معاون بین‌الملل دانشگاه با تأکید بر اینکه برنامه‌های ورزشی نقش خود را در بحث‌های بهداشت و درمان و کاستن هزینه‌های پزشکی طی سال‌های گذشته به خوبی نشان داده است، گفت: به نظر می‌رسد در دنیا برنامه‌ریزی جامعی برای افزایش فعالیت‌های فیزیکی در موقعیت‌های مختلف اعم از اوقات فراغت، ساعات کاری و زمان تردد انجام شده که اهمیت توجه به این مقوله در کشوری چون ایران و استفاده از فرصت‌های مختلف برای افزایش فعالیت‌های فیزیکی را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اقدامات مؤثری که طی سال‌های گذشته توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی و مدیریت تربیت‌بدنی دانشگاه در مسیر گسترش فعالیت‌های بدنی و ورزشی اعضای هیأت‌علمی، کارکنان و دانشجویان انجام شده، تصریح کرد: مقولاتی چون دوری از خانواده، فشارهای روحی ناشی از ورود به محیطی جدید، تغییرات فرهنگی و شرایط آموزشی و تحصیلی متفاوت بر لزوم گسترش روحیه نشاط و شادمانی میان دانشجویان بین‌المللی در کنار دانشجویان ایرانی تأکید دارد.
معاون بین‌الملل دانشگاه اضافه کرد: ورزش می‌تواند تا حد زیادی در ایجاد این روحیه، افزایش سلامت جسمانی و کاهش استرس و افسردگی مؤثر باشد.
دکتر کردی خاطرنشان کرد: تجهیز سالن‌های ورزشی خوابگاه‌های دانشجویان بین‌المللی دانشگاه در همین راستا انجام شده و امیدواریم ضمن دستیابی به اهداف مذکور به توسعه ارتباطات دانشجویان ایرانی و بین‌المللی، اعضای هیئت‌علمی و کارکنان دانشگاه از دریچه‌ای جدید کمک کند.
دکتر محمدحسین پورغریب، مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه نیز با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران در کنار اهداف آموزشی و پژوهشی و تلاش‌هایی که برای ارتقاء دانش دانشجویان و اعضای هیأت‌علمی دارد به مقوله ارتقاء سلامت خانواده خود نیز همواره توجه کرده است، اظهار داشت: در این راستا برنامه‌های متعدد رفاهی، فرهنگی و ورزشی طرح‌ریزی شده که در بحث تربیت‌بدنی با تکیه بر حیطه‌های ورزش‌های همگانی و قهرمانی اقدامات مختلفی صورت گرفته و یا در دستور کار قرار دارد.
وی توسعه امکانات و تجهیزات ورزشی در خوابگاه‌ها را یکی از همین اقدامات دانست و افزود: در بحث تربیت‌بدنی بین‌الملل، ارتقاء خوابگاه‌های حجت دوست و نرگس که مورد استفاده دانشجویان پسر و دختر خارجی دانشگاه است، از مدتی پیش کلید خورد و امروز شاهد افتتاح سالن‌های جدید ورزشی آن‌ها هستیم.
دکتر پورغریب با بیان اینکه در هر دو خوابگاه فضایی که از قبل وجود داشته به دو برابر افزایش یافته و امکانات ورزشی جدیدی نیز اضافه شده است، گفت: با پیش‌بینی ایستگاه‌های ورزشی هوازی و قدرتی در این سالن‌ها انتظار می‌رود گام مؤثری در راستای ارتقاء سلامت روانی و جسمانی افراد برداشته شود.
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه اضافه کرد: البته در تهیه دستگاه‌های سالن‌های ورزشی به کاربرد آن‌ها و گروه هدف توجه شده تا شاهد بهره‌برداری بهتر خانواده دانشگاه از تجهیزات موجود و هزینه‌های انجام شده باشیم.
وی با تأکید بر اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام شده فضای ورزشی این دو خوابگاه قابلیت بهره‌برداری توسط دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت‌علمی دانشگاه را خواهد داشت، یادآور شد: مدیریت تربیت‌بدنی دانشگاه در ادامه این مسیر و با هدف ترویج فرهنگ ورزش، تجهیز و ارتقاء امکانات ورزشی سایر خوابگاه‌های دانشجویان ایرانی و بین‌الملل را نیز در دستور کار خود دارد.
 

 

 

خبر و عکس: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close