کد: 1287-355949      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۶ تير   تعداد بازدید : 282

به دنبال سفر رئیس و معاون امور دانشگاهی بیمارستان امام خمینی (ره) به لبنان محقق شد/امضاء تفاهم‌نامه خواهرخواندگی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و بیمارستان شیخ راغب حرب لبنان

تفاهم‌نامه خواهرخواندگی بیمارستان امام خمینی (ره) و بیمارستان شیخ راغب حرب لبنان به دنبال سفر دکتر خسرو صادق نیت و دکتر سید رضا رئیس کرمی، رئیس و معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به این کشور منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر صادق نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، در توضیح رویدادهای این سفر که 12 تا 14 تیر 98 انجام شد، گفت: در آغاز با حضور دکتر فلاح، رئیس بیمارستان شیخ راغب حرب فرصت بازدید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این بیمارستان که وابسته به جمعیت هلال‌احمر ایران است، به وجود آمد.
وی تصریح کرد: این مرکز درمانی با 180 تخت و ضریب اشغال بیش از 90 درصد، خدمات تخصصی و فوق تخصصی مناسبی را به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهد و خوشبختانه رضایتمندی از فعالیت‌های آن در سطح بالایی قرار دارد.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه پس از بازدیدها و توافقات انجام شده در نهایت تفاهم‌نامه خواهرخواندگی به امضاء رسید، بیان داشت: برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای متخصصان بیمارستان شیخ راغب حرب به منظور افزایش مهارت‌های تشخیصی آن‌ها و آموزش آخرین روش‌ها و تکنیک‌های درمانی در بیمارستان امام خمینی و یا به صورت مجازی از جمله توافقات انجام شده است.
دکتر صادق نیت افزود: همچنین درخواست‌هایی مبنی بر کمک به ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات این بیمارستان مطرح شد که در این زمینه نیز بیمارستان امام خمینی (ره) موافقت خود را برای ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های لازم به کادر درمانی این بیمارستان به ویژه تیم پرستاری آن‌ها اعلام کرد.
وی از توافقات انجام شده در خصوص پذیرش دانشجویان لبنانی در بیمارستان امام خمینی (ره) خبر داد و تصریح کرد: آموزش متقاضیان در رده‌های مختلف تحصیلی و مورد نیاز بیمارستان شیخ راغب حرب با در نظر گرفتن شرایط و معیارهای پذیرش دانشجویان بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در این بخش مورد تأکید قرار گرفت.
دکتر رئیس کرمی، معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) نیز بازدید و تفاهمات صورت گرفته با بیمارستان شیخ راغب حرب لبنان را مثبت ارزیابی کرد و بیان داشت: به واسطه مسئولیتی که سال‌های قبل در هلال‌احمر داشته‌ام، امکان آشنایی و بازدید از ظرفیت‌های این بیمارستان پیش از این فراهم شده بود ضمن اینکه رئیس فعلی بیمارستان شیخ راغب حرب از فارغ‌التحصیلان دانشگاه و بیمارستان امام خمینی (ره) است که در مدت حضور کوتاه‌مدت خود تحولات مثبتی‌ را از جهت خدمات کمی و کیفی و افزایش سطح رضایتمندی بیماران ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه کلیات توافقات انجام شده مباحث آموزشی، پژوهشی و مدیریتی را در برمی گیرد، بیان داشت: این مرکز درمانی به لحاظ کیفیت خدمات در سطح خوبی قرار دارد اما از نظر نیروهای تخصصی و تکمیل رشته‌های تخصصی نیازهایی وجود دارد که توافقات صورت گرفته در زمینه برگزاری دوره‌هایی ویژه متخصصان، اساتید فوق تخصص و کادر درمانی آن‌ها می تواند تأثیر قابل‌توجهی در رفع این نیازها داشته باشد.
معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) افزود: در مقوله جذب و آموزش متقاضیان آن‌ها به ویژه در رده‌های بالای تحصیلی، توافقات اولیه‌ای برای گذراندن بخشی از دوره در بیمارستان امام خمینی (ره) و یا تعریف دوره‌های کوتاه‌مدت مورد نیاز چون لاپاراسکوپی، جراحی عروق و رادیولوژی مداخله‌ای انجام شد.
دکتر رئیس کرمی از انجام مذاکرات پیرامون همکاری‌های مشترک تحقیقاتی نیز خبر داد و گفت: بیمارستان شیخ راغب حرب یک مرکز درمانی است و در زمینه پژوهش تاکنون فعالیت خاصی را انجام نداده که با تکیه بر علاقه‌مندی آن‌ها برای همکاری در این بخش، برگزاری سمینارها و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک مورد تأکید قرار گرفت.
وی گام نخست برای عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه را بازدید رئیس بیمارستان شیخ راغب حرب از بیمارستان امام خمینی (ره) دانست و خاطرنشان کرد: همچنین با برگزاری نشستی مشترک نیازهای آن‌ها و زمینه‌های همکاری براساس ظرفیت‌های موجود اولویت‌بندی خواهد شد تا طرفین در راستای اجرایی شدن آن‌ها مطابق با تعهدات خود گام بردارند.


 

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close