کد: 1287-356226      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر   تعداد بازدید : 201

به منظور آشنایی با ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه نانو/سفیران فناوری دانشگاه از دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو بازدید کردند

جمعی از دانشجویان بین‌الملل دانشگاه با عنوان سفیران فناوری از دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو بازدید و با توانمندی‌های بالای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در این حوزه آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر نصراله طباطبایی، معاون بین‌الملل دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی با اعلام این خبر گفت: این بازدید شنبه 20 مهرماه با همکاری دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، معاونت پژوهشی پردیس بین‌الملل و دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه انجام شد.
وی با اشاره به اینکه با انتشار فراخوانی توسط دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه، از دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به بازدید از دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو دعوت به عمل آمد، اظهار داشت: این فراخوان منجر به شرکت 22 دانشجوی بین‌الملل دانشگاه از دانشکده‌های پزشکی مادر و پردیس بین‌الملل، داروسازی پردیس بین‌الملل، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی و فناوری‌های نوین پزشکی در این رویداد شد.
دکتر طباطبایی تصریح کرد: دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه پروژه‌ای تحت عنوان سفیران فناوری را با همکاری معاونت بین‌الملل دانشگاه و دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی در دست اجرا دارد که برنامه‌ریزی برای بازدید دانشجویان بین‌الملل از همین طریق صورت گرفت.
نماینده معاونت بین‌الملل در دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه افزود: هدف از اجرای پروژه مذکور و بازدید انجام‌ شده در گام نخست آشناسازی دانشجویان بین‌المللی با شرکت‌های دانش‌بنیانی است که از یک پروژه تحقیقاتی در سطح دانشگاه توسط اعضای هیأت‌علمی آغاز شده‌اند و امروز نقشی مهم در ارتباط صنعت با دانشگاه ایفاء می‌کنند.
وی با بیان اینکه حضور دیگر شرکت‌ها و نهادهای فعال در زمینه تجهیزات، فناوری‌ها و صنایع مرتبط با حیطه پزشکی در این نمایشگاه، فرصت ارتباط دانشجویان بین‌المللی با آن‌ها را نیز ایجاد کرد، اظهار داشت: هدف نهایی گسترش این ارتباطات در سطح ایران و کشورهای پذیرنده دانشجویان خارجی حتی پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در حوزه فناوری نانو در کشورمان است.
توضیح اینکه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو توسط ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از پنجشنبه 18 مهرماه 98 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران گشایش یافته و امروز یکشنبه 21 مهرماه به کار خود پایان می‌دهد.

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close