کد: 1287-356302      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ آبان   تعداد بازدید : 189

برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در خوابگاه‌های حجت دوست، نیلو و سارا

مراسم جشن ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) با استقبال دانشجویان پردیس بین‌الملل در خوابگاه‌های حجت دوست، نیلو و سارا واقع در جزیره کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در مراسم خوابگاه حجت دوست که چهارشنبه 22 آبان ماه 98 برپا شد، 68 دانشجوی پسر شیعه، سنی و مسیحی از کشورهای لبنان، فلسطین، سوریه، افغانستان، نیجریه، هند، اتیوپی و پاکستان حضور داشتند.
این برنامه فرهنگی با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط دانشجوی بین‌الملل ایاد ابراهیم شقوره آغاز و با پخش سه کلیپ صوتی و تصویری (زندگینامه پیامبر)، شعرخوانی در وصف پیامبر و سخنرانی دانشجویان صدام حسین بخاری و اویس صدیق درباره امام جعفر صادق (ع) و اهدا جوایز به دانشجویان شرکت‌کننده در مراسم به قید قرعه ادامه یافت.
در مراسم خوابگاه نیلو نیز که در همین روز برگزار شد، 75 دانشجوی دختر با ملیت‌های هندوستان، پاکستان، بنگلادش، آمریکا و نیجریه و افغانستان شرکت کردند.
طی این برنامه پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم، حدیث کسا توسط دانشجو کیسا بتول از کشور پاکستان قرائت و کلیپی با موضوع ولادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) به نمایش گذاشته شد.
سپس دانشجویان پاکستانی، هندی و نیجریه‌ای به زبان کشورشان در وصف پیامبر سرود گروهی خواندند و مسابقه پرسش و پاسخ میان دانشجویان برگزار و به سه نفر از آن‌ها جوایزی اهدا شد.
مسئولیت برگزاری این دو برنامه را امین روحانی و زهرا خورشیدوند، سرپرست خوابگاه‌های حجت دوست و نیلو با همکاری کارکنان خوابگاه‌ها و با هماهنگی محبوبه عنبری، کارشناس معاونت دانشجویی فرهنگی پردیس بین‌الملل به عهده داشتند.
جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در خوابگاه سارا واقع در جزیره کیش نیز جمعه 24 آبان با مشارکت قابل‌توجه دانشجویان برپا شد.
در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید، دانشجو سید سادیا از کشور هند احادیثی از پیامبر اکرم (ص) را بیان و دقایقی پیرامون ثواب و برکات ذکر صلوات صحبت کرد.
در ادامه، فاروا حسن از پاکستان ابیاتی زیبا در مدح رسول اکرم (ص) خواند و مهدیا رضوی، دانشجوی هندی سخنرانی‌ای با مضمون اتفاقات تاریخی ولادت پیامبر ایراد و گروهی از دانشجویان اردو زبان یک مداحی را به صورت همگانی اجرا کردند.
همچنین نعیم بوهاری دانشجوی اهل نیجریه آوازی زیبا در وصف رسول‌الله به زبان مادری خود اجرا و کمیل جعفری از پاکستان دعای فرج را به عنوان حسن ختام برنامه‌ها قرائت کرد.
بنابراین گزارش حدود 40 دانشجوی بین‌المللی از کشورهای عراق، پاکستان، نیجریه، غنا، سیرالئون و هند در این مراسم حضور داشتند.

 

تنظیم خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close