کد: 1287-356310      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ آبان   تعداد بازدید : 203

نتایج رتبه‌بندی موضوعی Times درسال 2020 اعلام شد/ ارتقاء جایگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه پزشکی بالینی

نتایج رتبه‌بندی موضوعی سال 2020 نظام رتبه‌بندی تایمز (Times Higher Education) منتشر شد که بر اساس آن دانشگاه علوم پزشکی تهران در حوزه پزشکی بالینی در میان دانشگاههای برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، نظام تایمز افزون بر رتبه‌بندی فراگیر موسسه‌ها، آن‌ها را بر پایه حوزه‌های موضوعی گوناگون نیز رتبه‌بندی می‌کند که طبق آن دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به کسب جایگاه 400-301 در حوزه پزشکی بالینی شد.
بنابراین گزارش دانشگاه طی دو سال متوالی (2019 و 2018) در بازه رتبه ای 500-401 قرار گرفته بود که در این خصوص پیشرفت قابل‌توجهی داشته است.
این رتبه‌بندی در ۱۱ حوزه موضوعی کلی شامل مهندسی و فناوری، علوم زیستی، علوم فیزیکی، هنر و علوم انسانی، پزشکی، اقتصاد و تجارت، علوم اجتماعی، علوم کامپیوتر،‌ روانشناسی، آموزش و حقوق، دانشگاه‌های برتر جهان را معرفی می‌کند.
رتبه‌بندی موضوعی تایمز نیز بر اساس همان ۱۳ شاخص عملکردی رتبه‌بندی جهانی انجام می شود اما هرکدام از این شاخص‌ها متناسب با هر حوزه موضوعی مجدداً مورد بررسی قرار می گیرد.
همچنین گزارش نظام رتبه‌بندی جهانی تایمز در سال 2020 حاکی از کسب رتبه 600-501 توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران است.
بررسی‌ها از جدیدترین نتایج نظام رتبه‌بندی Times نشان می‌دهد که دانشگاه در رتبه‌بندی موضوعی و کلی به نسبت سالهای قبل رشد خوبی داشته است.


 

نظر شما :
captcha
Close