کد: 1287-356311      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ آبان   تعداد بازدید : 242

بازدید دانش آموزان مقطع دبیرستان مدرسه بین‌المللی پاکستان از دانشکده پزشکی و موزه تاریخ علوم پزشکی

با رویکرد معرفی توانمندی‌های دانشگاه و افزایش جذب دانشجویان بین‌المللی، دانش آموزان مقطع دبیرستان مدرسه بین‌المللی پاکستان (نماینده مدرسه بین‌المللی کمبریج) از بخش‌های مختلف دانشکده پزشکی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این بازدید سه‌شنبه 28 آبان 98 با شرکت 40 دانش‌آموز مشغول به تحصیل در این مدرسه از کشورهای انگلستان، نیجریه، پاکستان، مالزی، جمهوری آذربایجان، سریلانکا، بلغارستان، ترکیه، مراکش، ویتنام، عراق و ایرلند برگزار شد.
در آغاز این برنامه که از تالار دکتر کاووسی دانشکده پزشکی آغاز شد، فیلم معرفی دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران به نمایش درآمد و کارشناسان بخش پذیرش هر دو دانشگاه به معرفی ظرفیت‌های موجود و توزیع بروشورهای مرتبط پرداختند و به سؤالات دانش آموزان پاسخ دادند.
سپس دکتر نیما رضایی، معاون بین‌الملل دانشکده پزشکی ضمن خوشامدگویی به دانش آموزان، وضعیت دانشجویان بین‌المللی در رشته‌های پزشکی را تشریح و شبکه جهانی آموزش و پژوهش‌های علمی یوسرن را معرفی کرد.
زهرا حیدری، دانشجوی موفق دانشگاه تهران نیز دقایقی برای دانش آموزان سخنرانی کرد و به معرفی کیفی دانشگاه تهران پرداخت.

در ادامه، دانش آموزان از بیمارستان مجازی در مرکز مهارت‌های بالینی دانشکده پزشکی بازدید کردند و دکتر میرفضائلیان، استاد گروه طب اورژانس درخصوص نحوه کارکرد دستگاه‌های مختلف در این بیمارستان توضیح داد.
سالن تشریح گروه آناتومی مقصد بعدی بازدیدکنندگان بود و دکتر نکونام و دکتر مجاور، اساتید گروه آناتومی جسدهای اهدا شده را برای دانش آموزان تشریح کردند و در پایان با هدف آشنایی با پیشینه علوم پزشکی در ایران، دانش آموزان مدرسه بین‌المللی پاکستان از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی دیدن کردند.
واحد جذب و بازاریابی بین‌المللی معاونت بین‌الملل بازدیدهای دوره‌ای مدارس بین‌المللی از ظرفیت‌های دانشگاه را در برنامه‌های سال 98 خود تعریف کرده و تاکنون موفق به برگزاری پنج دوره از این بازدیدها شده است.

نظر شما :
captcha
Close