کد: 1287-356330      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ سه شنبه ۵ آذر   تعداد بازدید : 233

حضور فعال دانشگاه در نخستین دوره مسابقات رباتیک دانش‌آموزی به میزبانی جزیره کیش

نخستین دوره مسابقات رباتیک دانش‌آموزی به میزبانی پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش و با حضور فعال دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این دوره از مسابقات که برای نخستین بار در جزیره کیش برگزار شد دانشگاه صنعتی شریف با حمایت سازمان منطقه آزاد و نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران از تاریخ دوم تا چهارم آذر میزبان ۱۴ تیم سه نفره از پنج مدرسه بین‌المللی کشورمان بود.
تیم‌های شرکت‌کننده از کشورهای استرالیا، آذربایجان، کرواسی، هند، انگلستان، ژاپن، پاکستان، تانزانیا، آمریکا، فرانسه، اوکراین، یونان، رومانی و مدرسه فرشتگان ایران (دانش آموزان ناشنوا) به مدت سه روز با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در حاشیه این مسابقات گروهی از دانشجویان و اعضای کمیته دانشجویی بین‌الملل شعبه کیش پردیس بین‌الملل دانشگاه به همت واحد دانشجویی و فرهنگی، غرفه نمایشگاهی برپا کرده و ضمن معرفی فعالیت‌های دانشگاه، مزایای تحصیل در پردیس بین‌الملل را برای دانش آموزان تشریح کردند.
آن‌ها همچنین به بیان توضیحاتی در خصوص نحوه ارائه درخواست تحصیل و روند پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی برای مراجعه‌کنندگان پرداختند.
در آیین اختتامیه مسابقات نیز که با حضور دکتر مظفری، رئیس سازمان منطقه آزاد کیش و مسئولان پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف برپا شد، حسین زاده، مسئول واحد دانشجویی و فرهنگی شعبه کیش پردیس بین‌الملل دانشگاه، پیام دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه به دانش آموزان خارجی در حال تحصیل در ایران و نیز مسئولان برگزاری این مراسم را  قرائت کرد .
دکتر کردی در پیام خود ضمن آرزوی موفقیت برای این دانش آموزان نخبه و تشکر از مسئولان برگزاری این رویداد مهم، دانشگاه علوم پزشکی تهران را پیشتاز در امر بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها خواند. 
وی اهداف بین‌المللی سازی دانشگاه را تشریح و پردیس بین‌الملل را یک خانواده بین‌المللی دانست که تاکنون دانشجویانی از پنجاه کشور جهان در آن به علم‌آموزی پرداختند و همچنان پذیرای دانش آموزان از سراسر جهان فارغ از رنگ، ملیت و نژاد است.
در ادامه، دکتر مظفری، رئیس سازمان منطقه آزاد کیش با قدردانی از مشارکت دانشگاه علوم پزشکی تهران در برگزاری این رویداد مهم، گفت: با توجه به فعالیت پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های برتر و رده‌بالای کشور در کیش، برپایی این دوره از مسابقات فرصت مناسبی برای شناساندن ظرفیت‌ها و موقعیت‌های موجود در این منطقه به ویژه در زمینه علمی دانست.
وی با بیان اینکه پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران یکی از مصوبات دولت است، گفت: امیدوارم در دوره‌های بعدی نیز میزبان شما در چنین مسابقاتی باشیم و یکی از انتخاب‌های اول شما برای تحصیل، دانشگاه‌های مستقر در کیش باشد.
دکتر مظفری همچنین پیشنهاد ایجاد دبیرخانه دائم این مسابقات و مسابقات مشابه در جزیره کیش را مطرح کرد.
 

عکس: حسین تهوری

نظر شما :
captcha
Close