کد: 1287-356338      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۶ آذر   تعداد بازدید : 264

برگزاری نشست صمیمی دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان پردیس بین‌الملل با دانشجویان خارجی در حال فارغ‌التحصیلی دانشگاه

نشست صمیمی دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان پردیس بین‌الملل با جمعی از دانشجویان خارجی در شرف فارغ‌التحصیلی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در این نشست که سه‌شنبه 5 آذر 98 در سالن اجتماعات پردیس بین‌الملل برپا شد، دکتر ضیایی، دکتر اسماعیل‌زاده و دکتر متوسلی، معاونان آموزشی، پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر دشتی، سرپرست مدیریت آموزش دانشجویان بین‌الملل، دکتر دقیقی، مسئول دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان پردیس بین‌الملل، دکتر شریعت از مدیریت توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر امین، معاون پژوهش و فناوری پژوهشکده علوم دارویی، دکتر امینی شکیب و دکتر سیلانی، معاونان بین‌الملل دانشکده‌های دندانپزشکی و پرستاری و مامایی و 20 دانشجوی بین‌المللی دانشگاه از کشورهای نیجریه، اتیوپی، سوریه و پاکستان حضور داشتند.
در آغاز این گردهمایی که با هدف آشنایی با تجربیات دانشجویان خارجی از تحصیل در دانشگاه و بیان مسائل و دغدغه‌های آموزشی، پژوهشی دانشجویی آن‌ها برگزار شد، دکتر دقیقی به معرفی سایت ارتباط با دانش‌آموختگان پردیس بین‌الملل دانشگاه پرداخت.
مسئول دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان پردیس بین‌الملل همچنین از دانشجویان حاضر خواست نسبت به تکمیل اطلاعات خود در این سایت اقدام کنند. 
پس از آن از دانشجویان مسائل آموزشی، پژوهشی و دانشجویی خود را مطرح کردند.
اهمیت ثبات مقررات آموزشی، لزوم تعریف قوانین ثابت و مشخص برای انتشارات و مقالات بین‌المللی، مشخص شدن فرآیند اعطای بورسیه تحصیلی، تسریع در فرآیند فارغ‌التحصیلی دانشجویان خارجی و وضوح هر چه بیشتر فرآیندهای اداری از پذیرش و ثبت‌نام تا فارغ‌التحصیلی توسط دانشجویان حاضر مورد تأکید قرار گرفت.
آن‌ها همچنین به طرح مسائلی چون نبود قوانین مشخص برای فارغ‌التحصیلی زودتر از موعد دانشجویان مقطع دکترای تخصصی و  طولانی بودن فرآیند اخذ مدرک تحصیلی پرداختند.
در پایان این بخش، دکتر شریعت از مدیریت توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل به مباحث مطرح شده پاسخ داد و راهکارهایی برای تسهیل امور مربوط به دانشجویان بین‌المللی ارائه کرد.
دکتر اسماعیل‌زاده، معاون پژوهشی پردیس بین‌الملل نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مسائل پژوهشی دانشجویان، نکاتی در مورد دستورالعمل جذب داوطلبان بین‌الملل پسادکترا (Post Doctorate) و آیین‌نامه دکترای تخصصی استاد محور برای دانشجویان بین‌المللی بیان کرد.
در ادامه، دکتر دقیقی، مسئول دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان پردیس بین‌الملل و بهادرخانی، کارشناس معاونت آموزشی پردیس بین‌الملل با تعدادی از دانشجویان حاضر با موضوع چگونگی انتخاب دانشگاه، برنامه‌های آتی آن‌ها برای ادامه تحصیل و ارزیابی‌ها از تحصیل در ایران مصاحبه کرند که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد.
توضیح اینکه پردیس بین‌الملل دانشگاه طی هفته‌های آتی میزبان نخستین جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان بین‌الملل در رشته‌ها و مقاطع مختلف خواهد بود.

 

 

خبر و عکس: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close