کد: 1287-356673      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۲۰ ارديبهشت   تعداد بازدید : 444

29 تا 31 اردیبهشت 99/سمپوزیوم-وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران بحران کرونا برگزار می‌شود

سمپوزیوم-وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران بحران کرونا (Symposium Webinar on Internationalization of Higher Education During Coronavirus Crisis) دوشنبه تا چهارشنبه 29 تا 31 اردیبهشت 99 برگزار می‌شود.

دکتر محمدحسین نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه و رئیس سمپوزیوم در گفتگو با روابط عمومی معاونت بین‌الملل با اعلام این خبر، هدف اصلی از برگزاری این سمپوزیوم-وبینار را پرداختن به مهم‌ترین موضوعات آموزشی عالی در جهان دانست که تحت تأثیر شیوع و همه‌گیری ویروس COVID-19 قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه سمپوزیوم-وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران بحران کرونا در قالب پنج پنل و در سه روز جداگانه برنامه‌ریزی شده است، اظهار داشت: هر پنل به مدت حداقل سه ساعت و با حضور حداقل پنج سخنران و یک مدیر پنل برگزار خواهد شد.
مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه تصریح کرد: محوریت اصلی پنل نخست چگونگی تغییر در سیاست و خط‌مشی بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران کرونا و پساکرونا (شرایط نرمال جدید یا کرونا-همزیستی) خواهد بود.
دکتر نکوفر با تأکید بر اینکه چالش‌ها و فرصت‌های اجرای آموزش الکترونیک (E-Learning) در شرایط کرونا برای اساتید و دانشجویان، موضوع پنل دوم این سمپوزیوم-وبینار است، بیان داشت: پنل روز سوم خود شامل سه پنل هم‌زمان با تمرکز بر چالش‌های آموزشی رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و بهداشت و دیگر رشته‌های علوم پزشکی در پساکرونا و شرایط نرمال جدید است.
مدیر روابط بین‌الملل معاونت بین‌الملل از مشارکت و همکاری 33 سخنران صاحب‌نظر و مطرح جهانی که دارای مرجعیت علمی در این زمینه هستند از 25 دانشگاه و موسسه  از ایران و 15 کشور در سمپوزیوم بین‌المللی سازی آموزش عالی خبر داد. 
دکتر نکوفر با بیان اینکه سخنرانان بین‌المللی از کشورهای ایران، کانادا، اسپانیا، استرالیا، جمهوری چک، یونان، مالزی، تایلند، چین، فنلاند، آلمان، آمریکا، هنگ کنگ، ایتالیا، تانزانیا و هلند خواهند بود، اظهار داشت: برخی از این سخنرانان در سمینار بین‌المللی سازی آموزش عالی (IHE Seminar) که در سال 1396 از سوی این مدیریت برگزار شد، حضور فعال داشته‌اند و بعضی دیگر نیز به عنوان شرکا و یا استاد مدعو بین‌المللی با دانشگاه همکاری می‌کنند که این موضوع نشانگر زیرساخت‌های قوی شبکه جهانی معاونت بین‌الملل دانشگاه است.
وی ساعت برگزاری سمپوزیوم وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران بحران کرونا را 4/30 عصر به وقت ایران معادل با 12 بعدازظهرGMT اعلام کرد و گفت: این سمپوزیوم تحت برنامه ZOOM و در سالن دارالفنون واقع در طبقه نهم ستاد مرکزی دانشگاه به عنوان هاب اصلی برگزار خواهد شد.
لازم به ذکر است به زودی شرایط دریافت امتیاز توانمندسازی آموزشی برای اعضای هیأت‌علمی و امتیاز آموزش ضمن خدمت کارکنان به دنبال شرکت در این سمپوزیوم- وبینار اعلام می شود.

لینک به وبسایت: www.ihescovid19webinar.com
لینک ثبت نام رایگان: https://zoom.us/j/83499446649 

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close