کد: 1287-356674      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۲۰ ارديبهشت   تعداد بازدید : 191

اسامی پذیرفته‌شدگان گرنت دوسویه Bridging در حوزه علوم پزشکی اعلام شد

نتایج پذیرفته‌شدگان گرنت دوسویه تحقیقاتی ایران و سوئیس (Bridging)، پس از بررسی‌های نهایی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این گرنت با حمایت اتاق همکاری‌های علمی آسیای جنوبی و ایران (Leading House of South Asia and Iran) واقع در دانشگاه علوم کاربردی زوریخ، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی (نیماد) و اتاق همکاری‌های علمی ایران و سوئیس تعریف و فراخوان آن آبان 98 در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اطلاع‌رسانی شد.
بر اساس این فراخوان، کسانی که پیش از این سابقه همکاری با سوئیس داشتند، می‌توانستند طرح خود را در همه رشته‌های علمی و زمینه‌های تحقیقاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دوره‌های آموزشی و  توسعه کریکولوم های مشترک ارائه دهند.
همچنین با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان Leading House South Asia and Iran، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی (نیماد) و اتاق همکاری‌های علمی ایران و سوئیس، حداکثر اعتبار اختصاص ‌یافته برای این گرنت 12 هزار و 500 فرانک تعیین شد که توسط نهاد سوئیسی به محقق اصلی مقیم این کشور پرداخت می‌شود و مبلغ هزار و 500 میلیون ریال از سوی نیماد برای بخشی از کار در ایران، به محقق اصلی ایرانی تخصیص می‌یابد.
پس از بررسی و ارزیابی‌های کارشناسی، طرح‌های دکتر فاطمه سوری، دکتر امیرحسین تکیان، دکتر حمیدرضا سلیقه‌راد، دکتر حمیدرضا ادهمی و دکتر محمد واسعی در حوزه علوم پزشکی پذیرفته شدند.
اعطای این گرنت به عنوان پلی برای انجام تحقیقات گسترده‌تر و کسب حمایت مالی مؤسسات بزرگ‌تر مانند بنیاد ملی علم سوئیس (Swiss National Science Foundation) و یا هر نهاد ملی و فراملی دیگر به منظور اجرای مگاپروژه‌های مشترک محققان دو کشور خواهد بود.


 
 

نظر شما :
captcha
Close