کد: 1287-356808      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۴ مرداد   تعداد بازدید : 151

بازدید سفیر استرالیا در تهران از مرکز ملی مطالعات اعتیاد

لیندال ساکس سفیر استرالیا دستاوردهای علمی مرکز ملی مطالعات اعتیاد را تحسین کرد و تلاش برای ارتباط بین مراکز پژوهشی و دانشگاهی استرالیا و ایران در حوزه اعتیاد را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل، لیندال ساکس از  دیپلمات‌های ارشد وزارت خارجه استرالیا  و سفیر کنونی استرالیا در تهران به همراه معاون خود الکس وابنهورست روز سه‌شنبه 31 تیر 99 مهمان مرکز ملی مطالعات اعتیاد بود.
الکساندر فدولوف، مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران  و دکتر گلاره مستشاری کارشناس ارشد این دفتر (UNODC) به همراه دکتر امیرعباس لطفی، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در این دیدار حضور داشتند.
دکتر آفرین رحیمی‌موقر، رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد به همراه اساتید، دکتر محمدرضا زرین‌دست، دکتر عفت‌السادات مرقاتی خویی، دکتر آذرخش مکری، دکتر علیرضا نوروزی و دکتر ژاله غلامی با سخنرانی‌های کوتاه، فعالیت‌ها و دستاوردهای مرکز ملی مطالعات اعتیاد را معرفی کردند.
لیندال ساکس پیشگیری و درمان اعتیاد را بسیار مهم دانست و بر اهمیت همکاری‌های بین‌المللی بین نهادهای پژوهشی و دانشگاهی و همکاری در زمینه‌های مختلف علمی تاکید کرد و با توجه به اعمال تحریم‌ها و شرایط اقتصادی جهانی ناشی از اپیدمی کووید- 19، ضرورت حمایت دولت‌ها از آموزش و پژوهش در زمینه‌ی آسیب‌های اجتماعی مورد تایید دو طرف قرار گرفت.
سفیر و سایر مهمانان ضمن قدردانی از مرکز ملی مطالعات اعتیاد برای میزبانی این جلسه، دستاوردهای علمی مرکز را تحسین و تلاش برای ارتباط بین مراکز پژوهشی و دانشگاهی استرالیا و ایران در حوزه اعتیاد را خواستار شدند.
 
 
 

خبرنگار: منصوره اعظمي

 

نظر شما :
captcha
Close