کد: 1287-356865      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۱۵ شهريور   تعداد بازدید : 168

نتایج رتبه‌بندی جهانی تایمز 2021 اعلام شد

دانشگاه علوم پزشکی تهران طی جدیدترین گزارش نظام رتبه‌بندی تایمز (Times Higher Education)، در جایگاه 600-501 جهانی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، نتایج رتبه‌بندی جهانی تایمز 2021، نشان می‌دهد که دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه 128 جهانی را در شاخص آموزش کسب کرده است.
طی این گزارش دانشگاه در تمامی شاخص‌ها نسبت به سالهای قبل ارتقاء چشمگیری داشته است، اما رقابت تنگاتنگ دانشگاهها برای حضور در این نظام رتبه‌بندی و همچنین اضافه شدن 130 مرکز علمی به فهرست دانشگاه‌های حاضر در نتایج رتبه‌بندی 2021، باعث شده که این مجموعه همچنان در جایگاه قبلی خود قرار گیرد.
نظام تایمز در این بررسی تعداد یک هزار و 527 دانشگاه را بر اساس پنج معیار  آموزش، پژوهش، استناد، درآمد صنعتی و وجهه بین‌المللی رتبه‌بندی کرده است.
معیارهای علم‌سنجی این نظام رتبه‌بندی پنج گروه آموزش (محیط یادگیری)، پژوهش (حجم، درآمد و اعتبار)، استنادها، درآمد صنعتی و نوآوری و تنوع بین‌المللی (اعضای هیأت‌علمی و دانشجویان بین‌المللی) را در برمی‌گیرد.
توضیح اینکه بخشی از داده‌های این نظام رتبه‌بندی با استفاده از اطلاعات بانک اطلاعاتی (Clarivate Analytics) ISI و همچنین نظرسنجی از اساتید معتبر سراسر جهان جهت اندازه‌گیری شاخص شهرت استخراج می‌شود. 

نظر شما :
captcha
Close