کد: 1287-356911      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۷ مهر   تعداد بازدید : 118

حضور نمایندگان دانشگاه در نخستین کارگاه بین منطقه‌ای آنلاین سازمان جهانی بهداشت در تضمین کیفیت فرآورده‌های طب سنتی، مکمل و تلفیقی

نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی تهران در نخستین کارگاه و نشست بین منطقه‌ای آنلاین سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تضمین کیفیت فرآورده‌های طب سنتی، مکمل و تلفیقی شرکت و سخنرانی کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این برنامه 23 تا 25 مهر 99 به میزبانی شبه‌جزیره ماکائو در چین به عنوان‌ هاب اصلی برگزار شد.
این گردهمایی بین‌المللی با موضوع تضمین کیفیت فرآورده‌های طب سنتی، مکمل و تلفیقی از دیدگاه ایمنی بیمار و اطمینان از کیفیت فرآورده‌های طب سنتی، مکمل و تلفیقی از طریق قوانین و مقررات و تحقیق و پژوهش اجرایی شد.
در کارگاه و نشست بین منطقه‌ای آنلاین سازمان جهانی بهداشت در تضمین کیفیت فرآورده‌های طب سنتی، مکمل و تلفیقی، بیش از 50 شرکت‌کننده از 20 کشور جهان چون چین، هنگ‌کنگ، ترکیه، پاکستان، تایلند، تانزانیا، آنگولا، زیمباوه، کنگو، موزامبیک، پرو و استرالیا مشارکت داشتند.
دکتر آرمان زرگران و دکتر محمدرضا شمس اردکانی، دو عضو هیأت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست آنلاین حضور داشتند که دکتر زرگران، استادیار گروه داروسازی سنتی و مشاور روابط عمومی معاونت بین‌الملل دانشگاه به ارائه سخنرانی در مورد وضعیت فرآورده‌های دارویی سنتی و طبیعی در ایران، قواعد و قوانین جاری بر آن‌ها و همچنین حیطه‌ها و الزامات پژوهشی در این باب برای شرکت‌کنندگان پرداخت.
توضیح اینکه برگزاری برنامه مذکور نشان از عزم WHO در توسعه انواع طب‌های سنتی و مکمل در کشورهای عضو این سازمان جهانی دارد.


خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close