کد: 1287-356931      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ آبان   تعداد بازدید : 126

نشست تخصصی روسای پردیس‌های بین‌المللی منطقه آزاد کیش و روسای دانشگاه‌های عضو IAUP برگزار شد

اولین نشست تخصصی روسای پردیس های دانشگاههای منطقه آزاد کیش و جمعی از روسای دانشگاه های عضو IAUP با هدف گسترش همکاری های آکادمیک بین المللی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل، وبینار تخصصی معرفی ظرفیت‌های دانشگاهی منطقه آزاد کیش و اتحادیه بین‌المللی رؤسای دانشگاه‌ها (IAUP) در نشست تخصصی روز پنج شنبه ۱۵ آبان از ساعت ۱۶ تا ۲۰ با حضور روسای پردیس‌های بین المللی کیش و جمعی از مسئولان برگزار شد.
در آیین افتتاحیه این نشست پروفسور کاخا شنگلیا، رئیس اتحادیه بین‌المللی رؤسای دانشگاه‌ها ضمن ابراز خرسندی از ظرفیت ایجاد شده در این نشست به معرفی این اتحادیه پرداخت و از راه اندازی دفتر منطقه‌ای آن در جزیره کیش خبر داد.
دکتر فرساد نوری زاده، سرپرست شعبه جزیره کیش پردیس بین الملل دانشگاه نیز طی این گردهمایی ضمن معرفی تاریخچه دانشگاه و گزارشی از روند آموزشی و پذیرش دانشجویان، به بیان نقاط قوت فعالیت ها در عرصه بین الملل، همکاری‌های آکادمیک بین المللی و نیز پذیرش حجم بالایی از دانشجویان خارجی در طی چندسال اخیر پرداخت.
وی شعبه جزیره کیش پردیس بین الملل دانشگاه را پیشرو در جذب دانشجوی خارجی دانست و گفت: تاکنون بیش از ۸۰۰ دانشجوی خارجی از حدود 50 کشور دنیا در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل شده اند که از این تعداد حدود دویست دانشجو در  کیش تحصیل کرده و این نشان از عزم راسخ این مجموعه در تحقق اهداف بین المللی خود دارد.

دکتر غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست، گفت: بین المللی سازی آموزش عالی در دستور کار و سیاست‌های قطعی این منطقه آزاد قرار گرفته و تلاشها بر افزایش ترددهای بین المللی و ارتباطات اساتید، دانشجویان و محققان در سطح منطقه متمرکز شده است.
وي با بیان اینکه راه اندازی شعب بین المللی دانشگاه‌های مطرح داخلی و همچنین دانشگاه‌های خارجی در مناطق آزاد ضمن ایجاد زمینه تقویت بنیه علمی بومیان این مناطق موجب رشد و توسعه همه جانبه فعالیت‌ها می‌شود، اظهار داشت: این روش راهکار موثری برای جذب دانشجویان خارجی و رونق فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی در مناطق است.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان اظهار امیدواری کرد که این دیپلماسی علمی نتایج مثبتی بر گسترش روابط با ایجاد رشته‌ها و مراکز مشترک دانشگاهی و تحقیقات مشترک داشته باشد و زمینه ساز رشد علمی و همکاری‌ های بین‌ المللی دانشگاهی در این منطقه شود.
در آیین اختتامیه این نشست نیز دکتر سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل نیز از دست اندرکاران برگزاری این وبینار تشکر کرد و با اشاره به ظرفیت‌های مهم منطقه آزاد کیش و برشمردن اقدامات قابل توجه علمی که تا کنون صورت گرفته، حضور دانشگاههای برتر کشور را نقطه قوت این منطقه دانست.
توضیح اینکه در این مراسم دکتر کاخا شنگلیا، رئیس اتحادیه بین‌المللی رؤسای دانشگاه‌ها، دکتر جرارد رایزینگر، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی رؤسای دانشگاه‌ها، دکتر سالارآملی، قائم مقام  وزیر علوم در امور بین الملل، دکتر موسوی، دستیار ستادی مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت حضور داشتند و جمعی از روسا و معاونان امور بین الملل دانشگاه‌های معتبر ایرانی حاضر در جزیره کیش و روسا و معاونان بین الملل دانشگاه‌های کاکاکوس گرجستان، فدرال کازان روسیه،  پرزیدنت اندونزی، علوم کاربردی وین اتریش، صنعت و نفت جمهوری آذربایجان، آگاریان ارمنستان، پیشکک قزاقستان و دانشگاه آموزش دولتی ارمنستان حضور داشتند و به معرفی ظرفیت‌های مجموعه های خود پرداختند.

 


 

نظر شما :
captcha
Close