کد: 1287-356959      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۸ آذر   تعداد بازدید : 104

با شرکت نماینده دانشگاه/دوازدهمین نشست سالانه شبکه همکاری بین‌المللی نظارتی برای گیاهان دارویی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد

دوازدهمین نشست سالانه شبکه همکاری بین‌المللی نظارتی برای گیاهان دارویی سازمان جهانی بهداشت (WHO-IRCH) با شرکت نمایندگانی از ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، نشست سالانه شبکه همکاری بین‌المللی نظارتی برای گیاهان دارویی با حضور دکتر جانگ چی، مدیر واحد طب سنتی، مکمل و تلفیقی سازمان جهانی بهداشت و نمایندگان کشورهای عضو، 5 تا 7 آذر 99 (25 تا 27 نوامبر 2020) به صورت مجازی برگزار شد.
طی این برنامه برای نخستین بار با شرکت دکتر آرمان زرگران، استادیار گروه داروسازی سنتی و مشاور روابط عمومی معاونت بین‌الملل دانشگاه و دکتر مینا میوه چی از سازمان غذا و دارو به عنوان نمایندگان ایران، وضعیت گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و طب ایرانی و قوانین حاکم بر آن‌ها در ایران تشریح شد.
همچنین گزارش‌های متفاوتی در حوزه گیاهان دارویی توسط سایر شرکت‌کنندگان در این نشست سه روزه ارائه و به بحث و بررسی گذاشته شد و نمایندگان برخی از کشورها گزارش‌هایی در خصوص استفاده از داروهای گیاهی و طب سنتی در مواجهه با بیماری کووید 19 ارائه کردند.
دوازدهمین نشست سالانه شبکه همکاری بین‌المللی نظارتی برای گیاهان دارویی قرار بود در آرژانتین برگزار شود که به دلیل همه‌گیری کرونا در جهان به صورت مجازی اجرایی شد همچنین در پایان این گردهمایی، چین به عنوان میزبان سال آتی معرفی شد.
توضیح اینکه واحد طب سنتی، مکمل و تلفیقی سازمان جهانی بهداشت اوایل آبان 99 طی نامه‌ای با عضویت ایران در شبکه همکاری بین‌المللی نظارتی برای گیاهان دارویی ( (WHO-IRCH) موافقت کرد.
این شبکه از سال 2006 با حضور مسئولان ناظر بر قوانین و دستورالعمل‌های مرتبط با گیاهان دارویی و با هدف حفاظت و ارتقای سلامت عمومی و ایمنی با استفاده از قوانین بهینه شده برای گیاهان دارویی و طب گیاهی تشکیل شده است.
 

 

خبر: مهناز وحیدی


 

نظر شما :
captcha
Close