کد: 1287-356996      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۶ دي   تعداد بازدید : 132

ادای احترام دانشجویان بین‌الملل دانشگاه به آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در آستانه میلاد حضرت مسیح (ع)

به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع)، جمعی از دانشجویان برتر بین‌الملل دانشگاه (اعضای کانون ابن‌سینا) با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره)، با آیت‌الله سید حسن خمینی، یادگار امام راحل دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در جریان این دیدار که چهارشنبه 4 دی 99 برگزار شد، دکتر محمدحسین پورغریب، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفتح غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر محمدحسین نیکنام، رئیس کانون ابن‌سینا، دکتر الهه متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل و دکتر آرمان زرگران، مشاور روابط عمومی معاونت بین‌الملل نیز دانشجویان را همراهی کردند.
این گردهمایی مصادف با سومین نشست اعضای کانون ابن‌سینا؛ ویژه دانشجویان ممتاز و فعال بین‌الملل دانشگاه، با ادای احترام دانشجویان و هیأت همراه به بنیان‌گذار انقلاب اسلامی آغاز شد.
سپس آرون فوما، دانشجوی کامرونی دانشگاه به بیان تجربه گرویدن خود از دین مسیح به اسلام متعاقب حضور در ایران پرداخت.
فریمپونگ ابدناگو چکنوریس از کشور غنا نیز نیازهای دانشجویان مسیحی در کشور را تشریح و فاطیما مصطفوی، دانشجوی اندونزیایی دانشگاه نیز غزلی از دیوان امام خمینی (ره) را برای حاضران قرائت کرد.
پس از آن دکتر نیکنام، رئیس کانون ابن‌سینا توضیحاتی در مورد بین‌المللی سازی دانشگاه و آمار دانشجویان  خارجی و نیز اهداف و برنامه‌های کانون ابن‌سینا ارائه کرد.
در ادامه، آیت‌الله سید حسن خمینی نیز با تبریک میلاد حضرت مسیح (ع)، گفت: پیام حضرت عیسی(ع) برای روزگار ما مثل همیشه، پیام حکمت و رحمت است و اینکه سعی کنیم بینشمان را بالا ببریم؛ اگرچه در ظاهر بدی‌هایی می‌بینیم.
یادگار امام افزود: بیش از هر پیامبر دیگری در ادبیات فارسی نام عیسی(ع) و مسائل مرتبط با او وجود دارد. سر تا پای دیوان حافظ به نوعی شرحی از سخنان و مبانی حضرت عیسی(ع) است و البته بیش از همه، قرآن عیسی(ع) را به ما معرفی کرده است.
وی تصریح کرد: حضرت عیسی(ع) از زوایای مختلفی برای مسلمانان مورد بحث است ولی شاید مهم‌ترین بحث توجهی است که اسلام به پاکدامنی مریم(س) و علو درجات عیسی می‌دهد. اینکه شخصیتی مثل عیسی(ع) آمد تا دنیا را از خواب روزگار خودش بیدار کند.
آیت‌الله سید حسن خمینی با اشاره به آیاتی از سوره مریم(س)، گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم داستان حضرت عیسی(ع) نقشی است که برای حواریون در قرآن تعریف شده است. حضرت عیسی(ع) به حواریون گفت انصار خدا چه کسانی هستند و آن‌ها گفتند ما انصار خدا هستیم. نقشی که برای آن‌ها به عنوان ترویج افکار عیسی در نظر گرفته شده، در قرآن مورد تقدیر واقع شده است.
یادگار امام با اشاره به اینکه مسیحیان به عنوان نزدیک‌ترین و مهربان‌ترین انسان‌ها با مسلمانان در قرآن مورد اشاره قرار می‌گیرند، اضافه کرد: جالب است که در روایات ما هم کلمات بسیار زیادی از حضرت عیسی(ع) می‌بینیم که ائمه(ع) نقل کرده‌اند. یکی از این روایات می‌گوید به هر چیزی نگاه می‌کنید به زوایای خوبش نگاه کنید؛ آن‌گونه که عیسی نگاه می‌کرد.
آیت‌الله سید حسن خمینی در پایان آغاز سال نو میلادی را تبریک گفت و یادآور شد: گفت: انشاءالله باهمت شما دنیای بهتری ساخته شود دنیای اهل کتاب دنیایی با عطر و بوی خدا است؛ چه عطر و بوی مسیح باشد و چه عطر و بوی پیامبر اسلام (ص).

 


  

تنظیم خبر: مهناز وحیدی

عکس: پایگاه اطلاع رسانی جماران

نظر شما :
captcha
Close