کد: 1287-357088      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ بهمن   تعداد بازدید : 196

با اعلام آمادگی وزارت امور خارجه برای تسهیل فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه/دکتر رامین کردی با معاون كنسولی، مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه دیدار کرد

نشست مشترک دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه و سيد كاظم سجادی، معاون كنسولی، مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه با تأکید بر اهمیت دیپلماسی علمی و دانشگاهی به عنوان بازوی حمایتی برای سایر ابعاد دیپلماسی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در این نشست که دوشنبه 20 بهمن 99 به میزبانی معاونت كنسولی، مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه برگزار شد، دکتر محمدحسین نکوفر، مدیر روابط بین الملل دانشگاه نیز حضور داشت.
دکتر کردی، معاون بین الملل دانشگاه در آغاز به تشریح فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جایگاه آن در نظامهای رتبه‌بندی بین‌المللی پرداخت.
وی همچنین با اشاره به موفقیت‌های این مجموعه در زمینه جذب دانشجویان خارجی، خواستار بهره‌گیری از ظرفیت‌های وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای توسعه و پیشبرد دیپلماسی علمی و دانشگاهی شد.
سجادی، معاون كنسولی، مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه نیز با بیان اهمیت دیپلماسی علمی و دانشگاهی به ‌عنوان بازوی حمایتی برای سایر ابعاد دیپلماسی کشور، از آمادگی این وزارتخانه برای بسترسازی و تسهیل فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه و سایر مجموعه‌های دانشگاهی کشور خبر داد.
وی همچنین بر ضرورت توانمندسازی و ارتقاء زیرساخت‌های لازم از سوی دانشگاه برای گسترش هدفمند همکاری‌های بین‌المللی به‌ ویژه در حوزه‌های جذب دانشجویان خارجی، اساتید مدعو دانشگاهی و همچنین تجاری‌سازی دستاوردهای علمی پزشکی تأکید کرد.
معاون وزیر امور خارجه در پایان یادآور شد: تشکیل کنسرسیوم‌ها از دانشگاه‌های علاقه‌مند کشور به منظور اقدامی جامع و گامی واحد می‌تواند اثرگذاری بیشتری برای جامعه علمی کشور و بهره‌گیری از این ظرفیت مهم در شناساندن نخبگان و فرهیختگان ایرانی داشته باشد.

 تنظیم خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close