کد: 1287-357155      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ شنبه ۲۳ اسفند   تعداد بازدید : 186

طرح حمایتی توانبخشی اتیسم با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران در جزیره کیش آغاز شد

دکتر فرساد نوری زاده، سرپرست شعبه کیش پردیس بین الملل از آغاز طرح حمایتی کودکان اوتیسم به همت انجمن آوای اتیسم کیش و دیگر ارگان های ذی ربط از جمله سازمان بهزیستی و سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل، وی تقارن شروع این اقدام حمایتی با مبعث نبی اکرم(ص) را بسیار مبارک خواند و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران حاضر است تمامی ظرفیت های علمی و درمانی خود را در اختیار این طرح قرار دهد و با همکاری نهادهای متولی خدمت رسانی به این کودکان، یک چتر حمایتی وسیع در جزیره کیش به ثمر برساند.
سرپرست شعبه جزیره کیش پردیس بین الملل تصریح کرد: در مرحله اول این طرح که روز پنج شنبه ۲۱ اسفندماه در محل شعبه جزیزه کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، یک تیم متخصص شامل روانپزشک، کاردرمان و گفتاردرمان ضمن ویزیت رایگان این کودکان، خدمات لازم را به آنها ارائه کردند.
دکتر نوری زاده افزود: در ادامه این طرح قرار است با دعوت از متخصصان رشته های مختلف در جزیره کیش، علاوه بر ادامه توانبخشی به این کودکان، با برگزاری کارگاههای آموزشی برای عموم کیشوندان، کیش را به جزیره دوستدار اتیسم تبدیل کنیم تا الگوی پیشرویی در سطح کشور باشیم.
همچنین در خلال اجرای این طرح ملک بهمن شیردل، مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و شقایق کهور زاده، رییس سازمان بهزیستی کیش از نحوه اجرای این طرح بازدید و نقطه نظرات خود را بیان کردند.
شیردل، مدیر اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تقدیر از حرکت ارزشمند آغاز شده، و چنین طرح هایی را به عنوان یک بازوی کمکی برای این سازمانها دانست.
کهور زاده، رییس اداره بهزیستی کیش نیز ضمن قدردانی از دست اندرکاران اجرای این طرح، گزارشی از اقداماتی که تاکنون برای توانبخشی و حمایت از خانواده های اتیسم از سوی این سازمان صورت گرفته، ارائه کرد.
وی گفت: اگرچه ما متولی اصلی خدمت رسانی به این خانواده ها در جزیره کیش هستیم، اما بدون شک حضور سازمان های مردم نهاد می تواند به افزایش کیفیت توانبخشی به این کودکان کمک کند.
در پایان، مقرر شد در ابتدای سال آینده، یک تفاهم نامه چندجانبه در راستای تحقق اهداف این طرح بین دانشگاه علوم پزشکی تهران، سازمان منطقه آزاد کیش، اداره بهزیستی کیش و انجمن آوای اتیسم با شعار جزیره کیش، جزیره دوستدار اتیسم منعقد و اجرایی شود.خبر: زهرا حسین زاده

نظر شما :
captcha
Close