کد: 7309-355201      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷ يکشنبه ۹ دي    تعداد بازدید : 414

الکسا آمازون

دستیار مجازی الکسا از این پس با بهره گیری از اطلاعات موتور جستجوی محاسباتی ولفرام آلفا، قادر به پاسخگویی به سئوالات ریاضی و علمی کاربران است.

موتور جستجوی ولفرام الفا ادغام دانش محاسباتی خود را با الکسا آمازون ادغام کرد. مدیران این موتور جستجو با طرح سئوالاتی از الکسا نشان دادند که دستیار صوتی آمازون چگونه از اطلاعات ثبت شده در درگاه این موتور جستجو استفاده کرده و به سوالات ریاضی و علمی کاربران پاسخ می دهد.

ولفرام آلفا از الکسا پرسید: قوها تا چه ارتفاعی پرواز می کنند؟ الکسا نیز پاسخ داد تا ارتفاع 25 متری از زمین. دستیار مجازی الکسا پیشتر اطلاعات خود را از سایت هایی همانند ویکی پدیا، Accuweather و  Stats.com بدست می آورد.

گفتنی است با ادغام دانش های قبلی الکسا با اطلاعات ثبت شده در موتور جستجوی محاسباتی، از این پس کاربران قادر به طرح سوالات بسیار مشکل و محاسباتی از الکسا خواهند شد.

به هر حال، الکسا در حال حاضر متخصص در زمینه های جدیدی از جمله ریاضی، علم، نجوم، مهندسی، جغرافیا و تاریخ بوده و می تواند به مشکل ترین سوالات محاسباتی و علمی کاربران نیز پاسخ دهد. این قابلیت جدید نحوه استفاده از دستیار هوشمند الکسا را جذاب تر از همیشه کرده است. تصور کنید که شما در منزل نشسته و از یخچال هوشمند مجهز به دستیار صوتی الکسا بپرسید ملکه الیزابت در سال 1947 چند ساله بود؟ و یا از توستر هوشمند خود سوالات پیچیده ریاضی کرده و محاسبات سخت را در کمترین زمان از زبان سیستم های هوشمند در منزل خود بشنوید.  

گفتنی است ولفرام آلفا یک موتور جستجوی محاسباتی است که در ماه مه سال 2009  توسط موسسه بین المللی  ولفرم ریسرچ راه اندازی شد. این سیستم قادر به پاسخگویی دقیق و گسترده در سوالات علمی و محاسباتی بوده و سوالات ریاضی را در کمترین زمان ممکن پاسخ می دهد.

نظر شما :
captcha
Close