کد: 7309-5544      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۶ آذر   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۱ يکشنبه ۲۶ آذر    تعداد بازدید : 4008

معرفی نرم افزار استناددهی و سازماندهی منابع فارسی پژوهیار

«پژوهیار» اولین نرم‌افزاررایگان مدیریت استناددهی متن باز فارسی زبان است که بر پایه نرم افزار زوترو طراحی شده است. این نرم افزار محققان و پژوهشگران را در امر پژوهش و مستند‌سازی نتایج پژوهشی یاری می کند.

 

پژوهیار، ابزاری پژوهشی و قدرتمند است که به کاربران کمک می‌کند تا گردآوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل منابع علمی خود رابه آسانی انجام دهند و سپس با تکیه بر آن بتوانند به نحو مناسبی و بر اساس شیوه‌نامۀ استناددهی مورد نظر خود، به مستندسازی حاصل پژوهش خود در قالب کتاب، پایان‌نامه و مقاله بپردازند.
این نرم افزار دارای قابلیت های بسیاری از جمله ذخیره و طبقه بندی  اطلاعات، یادداشت گذاری، استفاده از  برچسب های مختلف، جستجوی اطلاعات ذخیره شده و... است.همچنین پژوهیارپیوند محکمی با منابع برخط (online) دارد، به گونه‌ای که هنگامجستجو و بازیابی اطلاعات از کتاب، مقاله، صفحات وب، تصاویر و ده‌ها قلم دیداری و شنیداری دیگر، پژوهشگر به طور خودکار می‌تواند منابع خود را در نرم افزار ذخیره کند و سپس برای استناددهی از این منابع با شیوه‌های مختلف استناددهی به این اقلام متنوع اطلاعاتی در متن در حال نگارش خود اقدام نماید.
این نرم‌افزار از سوی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و بر اساس نیاز سه زبانه و تلفیقی کاربران منابع پژوهشی فارسی، عربی و انگلیسی طراحی و ارائه شده است.
کلیه حقوق این پایگاه و محصولات آن برای مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی(نور) محفوظ است.
برای دریافت این نرم افزار به سایت زیر رجوع کنید.

http://pajoohyar.ir/node/18

 

نظر شما :
captcha
Close