کد: 7509-357057      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۱ بهمن    تعداد بازدید : 43

هجدهمین کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه با بررسی راهکارهای نشاط اجتماعی دانشجویان بین‌الملل و تعاملات بیشتر میان دانشجویان خارجی و ایرانی برگزار شد.

هجدهمین کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه با بررسی راهکارهای نشاط اجتماعی دانشجویان بین‌الملل و تعاملات بیشتر میان دانشجویان خارجی و ایرانی برگزار شد.

                                                                                                               

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در این نشست که دوشنبه 29 دی 99 به صورت حضوری و مجازی برپا شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالفتح غفاری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر حامد شفارودی، مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه، دکتر مهدی نوروزی، مدیر مشارکت‌های مردمی دانشگاه، دکتر محمدحسین صادقیان، سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه، دكتر فاطمه خوشنواي فومني، مدير امور هنري و فوق‌برنامه دانشگاه، دکتر سید رضا حسینی سده، مشاور اجرایی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، دکتر الهه متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، دکتر روح اله نوریان، مشاور اجرایی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نسرین دشتی، سرپرست مدیریت آموزش دانشجویان بین‌الملل و دکتر غلامرضا حسن زاده، عضو هیأت‌علمی دانشگاه شرکت داشتند.

در آغاز، زهرا سادات حسینی، کارشناس معاونت دانشجویی فرهنگی پردیس بین‌الملل گزارشی از تازه‌ترین فعالیت‌های این معاونت ارائه کرد و گفت: به مناسبت شب یلدا و هم‌زمانی آن با میلاد حضرت زینب (س)، سه کتاب آب‌نبات دارچینی، گلستان سعدی؛ آسان خوان و آسان‌فهم و همچنین دیوان حافظ به همراه هدایایی به کارکنان حوزه بین‌الملل دانشگاه اهدا شد.
وی افزود: همچنین با هماهنگی کمیته دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل دانشکده بهداشت، مراسم شب یلدا به صورت حضوری (در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی) و مجازی برگزار شد.
این کارشناس با اشاره به ادای احترام جمعی از دانشجویان بین‌الملل دانشگاه به آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) و دیدار با یادگار امام راحل (ره)، بیان داشت: به همین مناسبت برنامه‌های متنوعی در چهار خوابگاه با حضور بیش از 100 دانشجوی بین‌المللی اجرا شد.
حسینی با بیان اینکه به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) این معاونت برنامه‌هایی را در خوابگاه‌های دانشجویی برگزار کرد، اظهار داشت: همچنین طی همکاری معاونت‌های بین‌الملل و دانشجویی فرهنگی دانشگاه سوگواره سرور بانوان دو عالم با عنوان شمیم کوثر، شنبه گذشته به صورت دو زبانه و با مشارکت قابل‌توجه دانشجویان بین‌المللی دانشگاه برپا شد.
وی گزارشی از هفدهمین کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل دانشگاه نیز ارائه کرد و تلاش برای افزایش نشاط اجتماعی میان دانشجویان بین‌الملل، اجرای مشترک برنامه‌های ورزشی و ارائه خدمات درمانی و مشاوره‌ای مشترک به دانشجویان ایرانی و بین‌المللی، پیاده‌سازی طرح منتورینگ دانشجویان خارجی و پایش طرح‌های تحقیقاتی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان بین‌الملل را از مصوبات این جلسه دانست.
کارشناس معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل مرکز منتورینگ کمیته دانشجویی دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی، ارکان و اهداف آن را به عنوان نمونه‌ای از طرح منتورینگ دانشجویان ایرانی و خارجی معرفی کرد.
حسینی سپس به ارائه پیشنهادات این معاونت به منظور افزایش نشاط اجتماعی دانشجویان بین‌الملل پرداخت و گفت: در این راستا شادسازی فضای خوابگاه‌ها و دانشگاه و دانشکده‌ها با رویکرد گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی، پخش آیات قرآن کریم در ساعاتی از روز، پخش فیلم در خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها، تقویت هویت فرهنگ قومی، ملی و دینی با تدارک جشنواره غذای محلی، مسابقات ورزشی و یا جشنواره آیین‌های محلی و ساماندهی جشن‌ها و اعیاد مذهبی مانند نیمه شعبان، عید مبعث، عید قربان یا عید نوروز و روز طبیعت پیشنهاد می‌شود.
در ادامه، اعضای کمیته اجرایی شورای فرهنگی بین‌الملل به طرح راهکارهایی در خصوص افزایش نشاط اجتماعی دانشجویان بین‌الملل و تعاملات بیشتر دانشجویان خارجی با دانشجویان ایرانی پرداختند.
آن‌ها برگزاری برنامه شمیم کوثر به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) را نمونه‌ای موفق از برنامه فرهنگی با مشارکت دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانستند و بر اجرای مشترک برنامه‌های دانشجویی و فرهنگی به صورت دو زبانه، استفاده از تجارب طرح منتورینگ دانشجویان ایرانی برای دانشجویان بین‌المللی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مسیر افزایش توانمندی دانشجویان منتور، پیش‌بینی تقویم مشترک فرهنگی با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل، معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، توسعه برنامه‌های فرهنگی دانشجو محور، برگزاری جشنواره ورزشی ملیت‌های مختلف و دوره‌های فوق‌برنامه به منظور افزایش نشاط و شادمانی میان دانشجویان تأکید کردند.
در این بخش همچنین موضوع مشارکت دانشجویان بین‌المللی در دوره آموزشی مجازی ایران مثبت چهل و برنامه‌های فرهنگی دانشگاه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مطرح و انجام پژوهش‌های اجتماعی و فرهنگی در دو حوزه نشاط اجتماعی دانشجویان بین‌الملل و تعاملات بیشتر دانشجویان خارجی و ایرانی ضروری عنوان شد.
در پایان دکتر متوسلی، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل گفت: در تلاش برای ورود کمیته‌های دانشجویی فعالیت‌های بین‌الملل دانشکده‌ها به بحث منتورینگ دانشجویان خارجی هستیم.
وی ضمن استقبال از تدوین تقویم مشترک فرهنگی با همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، از واحدهای فعال در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه خواست برنامه‌های آتی خود را به منظور مشارکت هر چه بیشتر به این معاونت اعلام کنند.

نظر شما :
captcha
Close