کد: 1287-354252      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ شنبه ۱ ارديبهشت   تعداد بازدید : 1409

جلسه هماهنگی حضور هیأت آموزش عالی کشور سوئیس در دانشگاه برگزار شد

نشست همفکری مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل با جمعی از معاونان بین‌الملل و نمایندگان دانشکده‌ها در خصوص حضور هیأت آموزش عالی کشور سوئیس در دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل در آغاز این نشست که چهارشنبه 29 فروردین برپا شد، گفت: وزیر علوم سوئیس و هیأت همراه یکشنبه 16 اردیبهشت در ستاد مرکزی میهمان دانشگاه علوم پزشکی تهران خواهند بود.
وی افزود: این گردهمایی با سخنرانی رئیس دانشگاه و وزیر علوم سوئیس کار خود را آغاز می‌کند و در ادامه تعدادی از تجربیات برتر و موفق دانشگاه (Best Practice) توسط ابداع‌کنندگان آن‌ها معرفی خواهد شد.
دکتر نکوفر با اشاره به اینکه همچنین فرصتی برای معرفی همکاری‌های انجام شده با دانشگاه‌ها و مراکز علمی این کشور نیز ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: از معاونان بین‌الملل دانشکده‌ها می‌خواهیم در صورت وجود چنین زمینه‌هایی در مدت زمانی کوتاه نسبت به ارائه آن‌ها اقدام کنند.
مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل این اقدام را در شکل‌گیری تعاملات آتی و بسترسازی برای همکاری‌های مشترک موثر دانست.
وی از همراهی اساتید و نمایندگان تعدادی از دانشگاه‌های سوئیس با این هیأت خبر داد و گفت: با توجه به محدود بودن زمان، در وقت ناهار پیش‌بینی تعامل معاونان و اساتید علاقمند دانشکده‌ها با اعضای هیأت مذکور بنا بر زمینه‌های کاری مشترک انجام شده است.
مدیر روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی همچنین به علاقمندی هیأت این کشور برای بازید از یکی از ظرفیت‌های دانشگاه نیز اشاره کرد و بیان داشت: بنا بر درخواست آن‌ها و تعاملات انجام شده با سفارت سوئیس در ایران، این گروه از بخش‌هایی از آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه بازدید خواهند کرد.
دکتر نکوفر با بیان اینکه وزیر علوم سوئیس و بخشی از هیأت همراه جهت شرکت در نشست تخصصی همکاری پژوهشی ایران و سوئیس به دانشگاه صنعتی اصفهان خواهند رفت، گفت: در این نشست نیز که از ظرفیت‌های لازم برای آشنایی با چگونگی تعامل علمی و پژوهشی با این کشور برخوردار است، امکان حضور اساتید و  اعضای هیأت‌علمی دانشگاه وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: تعدادی از اعضای این گروه در زمان برگزاری نشست تخصصی دانشگاه صنعتی اصفهان در تهران می مانند که بنا بر ارتباطاتی که در دیدار اصلی شکل می‌گیرد، می‌توان گسترش همکاری‌ها با آن‌ها را در دستور کار قرار داد.
در ادامه، حاضران دیدگاه‌های خود را مطرح و تعدادی از معاونان و نمایندگان دانشکده‌ها در قالب اسلایدهایی به برخی از همکاری‌های انجام شده با مراکز علمی سوئیس اشاره کردند.
همچنین مقرر شد پیشنهادات و نقطه نظرات جدید در خصوص این گردهمایی توسط اعضای حاضر در اختیار مدیریت روابط بین‌الملل، اعتباربخشی و رتبه‌بندی معاونت بین‌الملل قرار گیرد.
توضیح اینکه دکتر نکوفر، مدیر روابط بین الملل، اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل، دکتر خامی، مشاور عالی معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر یونسیان، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه، دکتر شریفی یزدی، دکتر شادمهر، دکتر لطفی بخشایش و دکتر سیلانی معاونان بین‌الملل دانشکده‌های پیراپزشکی، توانبخشی، فناوری‌های نوین پزشکی و پرستاری و مامایی، دکتر علی نژاد، قائم‌مقام معاون بین‌الملل دانشکده‌ دندانپزشکی و دکتر امین، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات علوم دارویی در این نشست حضور داشتند.

خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close