کد: 1287-354275      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت   تعداد بازدید : 651

با حضور معاون بین‌الملل و رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه/فرصت همکاری‌های مشترک دانشکده‌های پزشکی دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و سملوایز بررسی شد

ظرفیت‌ و فرصت همکاری‌های مشترک دانشکده‌های پزشکی دانشگاه‌های سملوایز و علوم پزشکی تهران در دیدار روسای دو دانشکده و معاون بین‌الملل دانشگاه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، دکتر نیکنام، مدیر شعب بین‌الملل و رابط دانشگاه با دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور مجارستان در آغاز این نشست که سه شنبه 4 اردیبهشت در دانشکده پزشکی برگزار شد به بازدیدهای انجام شده توسط نمایندگان دانشگاه سملوایز از واحدهای زیرمجموعه دانشگاه اشاره کرد.
وی گفت: طی روز دوم سفر این گروه، امکان بازدید از مرکز طبی کودکان، پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم و مرکز تحقیقات هماتولوژي، انكولوژي و پيوند مغز استخوان واقع در بیمارستان شریعتی و مرکز قلب تهران فراهم شد.
دکتر عکاظی، معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی نیز توضیحاتی در خصوص سیستم و ساختار آموزشی این دانشکده، نحوه پذیرش دانشجویان و شباهت‌ها و تفاوت‌های برنامه‌های آموزشی دانشکده‌های پزشکی دو دانشگاه ارائه کرد.
سپس پروفسور Laszlo Hunyady، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز شناسایی ظرفیت‌های همکاری مشترک میان دو دانشگاه را هدف اصلی حضور در ایران عنوان کرد و گفت: طی بازدیدهای دو روز گذشته بسیار تحت تأثیر توانمندی‌های آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفتیم.
وی تصریح کرد: ظرفیت‌ها و امکانات این دانشگاه دیدگاه تازه‌ای از زمینه‌ها و عرصه‌های همکاری را برای ما روشن کرد.
پروفسور Hunyady  با اشاره به اعتباربخشی بین‌المللی دانشگاه و اعتباربخشی بیمارستان‌های زیرمجموعه، اظهار داشت: این رویکرد زمینه‌ساز قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی تهران در فهرست دانشگاه‌های همکار با دانشگاه سملوایز می‌شود و فرصت‌های تعاملات آکادمیک را گسترش خواهد داد.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز از آمادگی برای همکاری با دانشکده پزشکی در زمینه اجرای پروژه‌های مشترک Graduate & OPostgraduate Training Program اشاره کرد و افزود: با وجود تفاوت برنامه‌های آموزشی دو دانشکده می‌توان با یکسان‌سازی کوریکولوم ها زمینه برگزاری دوره‌های مشترک (دوره علوم پایه دانشجویان در دانشگاه سملوایز و دوره بالینی در دانشگاه علوم پزشکی تهران) را ایجاد کرد.
وی تصریح کرد: اجرای دوره مشترک دکترای تخصصی نیز می‌تواند با تعیین اساتید راهنما از دو دانشگاه و ارائه دو مدرک تحصیلی به دانشجویان در دستور کار قرار گیرد.
پروفسور Hunyady مقوله تبادل دانشجویان را نیز یکی دیگر از فرصت‌های همکاری دانست و گفت: به نظر می‌رسد دانشجویان ایرانی دانشگاه سملوایز گزینه مناسبی برای بخشی از تبادلات دانشجویی دو دانشکده باشند.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز پتانسیل موجود در مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تهران را قابل‌توجه خواند و گفت: استخراج موضوعات تحقیقاتی مشترک و تفاهم برای فعالیت بر روی آن‌ها، زمینه‌ساز شکل دیگری از همکاری‌ها خواهد شد.
دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه نیز در خصوص اجرای دوره‌های مشترک پزشکی میان دو دانشگاه اعلام آمادگی کرد.
وی از انجام تعاملاتی با معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این باره خبر داد و بیان داشت: این همکاری مشترک را می‌توان با اجرای دوره برای 10 دانشجو آغاز کرد.
معاون بین‌الملل دانشگاه همچنین به ظرفیت‌های دانشکده‌های داروسازی و دندانپزشکی برای همکاری‌های مشابه نیز اشاره کرد.
دکتر نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی آغاز همکاری‌های مشترک در قالب تبادل دانشجویان را عملیاتی تر دانست و از برگزاری دوره‌های مشترک با دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز استقبال کرد.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز در خصوص مباحث مطرح شده، گفت: به منظور توسعه تعاملات در حوزه‌های مختلف علوم پزشکی، زمینه‌های همکاری به دیگر دانشکده‌های دانشگاه سملوایز منتقل و بررسی‌های لازم انجام خواهد شد.
پروفسور Hunyady همچنین عزم مقامات دو کشور برای گسترش همکاری‌ها و حمایت آن‌ها از فعالیت‌های مشترک را لازمه تعاملات جدی تر دانست.
رابط دانشگاه با دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور مجارستان نیز به روابط مساعد سیاسی میان دو کشور اشاره و مقوله آغاز همکاری‌های مشترک با فعالیت‌هایی چون تبادل دانشجویان و اساتید را پیشنهاد کرد.
دکتر نیکنام تصریح کرد: دستاوردهای این شکل از تعاملات می‌تواند تعیین کننده مسیر همکاری‌های آتی باشد.
وی همچنین بر اهمیت یکسان‌سازی برنامه‌های آموزشی، عناوین و محتوای دروس برای ادامه همکاری‌های مشترک تأکید کرد و یادآور شد: این رویکرد نیازمند کارشناسی بیشتر و در مراحل بعد تشکیل جلسات مشترک و رسیدن به توافقاتی است که می‌تواند مبنای فعالیت‌های مشترک قرار گیرد.
توضیح اینکه دکتر کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی، دکتر نیکنام، مدیر شعب بین‌الملل و رابط دانشگاه با دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور مجارستان، پروفسور Hunyady Laszlo، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز و پروفسور Masszi Tamas، معاون این دانشکده، دکتر غلامی، سرپرست داروخانه‌های دانشکده داروسازی و داروخانه‌های بیمارستانی دانشگاه، دکتر رضایی و دکتر عکاظی، معاونان بین‌الملل و آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی در این نشست حضور داشتند.


خبر و عکس: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close