کد: 1287-356867      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۸ شهريور   تعداد بازدید : 418

با همکاری گروه جراحی مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) و معاونت بین‌الملل/وبینار بین‌المللی چالش‌های انتشار و مسائل اخلاقی در دوران COVID-19 برگزار شد

وبینار بین‌المللی چالش‌های انتشار و مسائل اخلاقی در دوران COVID-19 با همکاری گروه جراحی مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) و معاونت بین‌الملل دانشگاه، تحت برنامه Appraise to Raise برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این وبینار جمعه 14 شهریور 99 با محوریت چالش‌های پیرامون نگارش و انتشار مقالات در ژورنال‌های معتبر و ملاحظات اخلاقی در دوره کرونا به صورت آنلاین و زنده برپا شد.
بنابراین گزارش 214 شرکت‌کننده داخلی و خارجی و سخنرانان ایرانی و بین‌المللی در وبینار چالش‌های انتشار و مسائل اخلاقی در دوران COVID-19 شرکت داشتند.
دکتر Edward C. Benzel، رئیس بخش جراحی اعصاب کلینیک Cleveland آمریکا طی این وبینار سخنرانی خود با موضوع سبک و کیفیت نگارش مقالات مربوط به جراحی اعصاب را ارائه و دکتر زاهد حسین خان، عضو هیأت‌علمی دانشگاه نیز نگرانی‌ها در حوزه چاپ مقالات و مسائل اخلاقی در دوران کرونا را تشریح کرد.
همچنین دکتر Andrei V. Alexandrov، استاد دانشگاه UTHSC آمریکا، دکتر Shane Tubbs، استاد جراحی اعصاب دانشگاه Louisiana آمریکا، دکتر امیر جوادی از اساتید دانشگاه UTHSC آمریکا و دکتر مارتین مرتضوی، مدیر و مؤسس انستیتو علوم اعصاب کالیفرنیا نیز به عنوان دیگر سخنرانان این برنامه در خصوص روش نگارش خلاصه مقاله و چگونگی ارائه کنفرانس‌های مجازی، روش‌های افزایش احتمال چاپ مقالات، شاخص علمی مقالات و ظهور گفتگوهای تعاملی سخنرانی کردند.
توضیح اینکه پروژه Appraise to Raise عنوان یکی از برنامه‌های جدید معاونت بین‌الملل دانشگاه پس از همه‌گیری کرونا، با رویکرد توسعه فعالیت‌های آکادمیک مجازی و کسب تجربیات جدید در حیطه بین‌المللی سازی طراحی شده است.
 

 

خبر: مهناز وحیدی

 

نظر شما :
captcha
Close