کد: 1287-357430      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰ شنبه ۸ آبان   تعداد بازدید : 278

با رویکرد آغاز همکاری‌های مشترک علمی و بین‌المللی/نشست آنلاین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی برگزار شد

نشست آنلاین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی با هدف معرفی دو مجموعه برای همکاری‌های آتی علمی، پژوهشی و بین‌المللی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در این جلسه که چهارشنبه 5 آبان 1400 برگزار شد، دکتر محمدحسین نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه، دکتر امید سبزواری، مسئول میز همکاری‌های علمی دانشگاه و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مالزی و سنگاپور، دکتر محمد سلیمانی و دکتر سیما صدرای، اعضاء اتاق فکر میز همکاری‌های علمی مالزی و سنگاپور، دکتر محمد توفیق و دکتر محمد صلاح‌الدین، معاون توسعه دانشجویی و مشارکت‌های اجتماعی و معاون علمی و بین‌المللی سازی دانشکده داروسازی دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی حضور داشتند.
در آغاز، دکتر نکوفر و دکتر توفیق به معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی پرداختند و سپس دکتر سبزواری، مسئول میز همکاری‌های علمی مالزی و سنگاپور و دکتر الفی خطیب، رئیس پژوهش و نوآوری دانشگاه بین المللی مالزی، دانشکده های داروسازی دو دانشگاه را معرفی کردند.

پس از آن، زمینه‌های همکاری‌های آتی دو مجموعه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و به منظور عملیاتی شدن همکاری‌های مشترک، طرفین بر انعقاد تفاهم‌نامه در سطح روسای دو دانشگاه به اتفاق‌نظر رسیدند.
همچنین مقرر شد پیرو این تفاهم‌نامه، دانشکده‌ها و دپارتمان‌های متناظر دو دانشگاه با یکدیگر مذاکره کنند و توافقنامه‌های بین دانشکده‌ای منعقد شود.
در این نشست بر تبادل اطلاعات بیشتر میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی با هدف توسعه تعاملات و اخذ تصمیمات آتی تأکید شد.
توسعه تعاملات پژوهشی دو دانشگاه و همکاری در تولید محصولات دارویی با بهره‌گیری از مواد اولیه حلال نیز در این جلسه آنلاین به عنوان زمینه‌ای برای ارتباطات آتی مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
توضیح اینکه دکتر آویز سوکارنی، رئیس دپارتمان شیمی دارویی، دکتر تنگکو کارمیلا، رئیس دپارتمان Pharmacy Practice و دکتر چه انوار، رئیس دپارتمان علوم پایه پزشکی دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی نیز در این نشست آنلاین حضور داشتند.
 

 

 

 

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close