کد: 1287-357436      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰ يکشنبه ۹ آبان   تعداد بازدید : 338

با تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های معاون پیشین بین‌الملل دانشگاه /آیین معارفه دکتر آیتی در معاونت بین‌الملل دانشگاه برگزار شد

مراسم معارفه دکتر محمدحسین آیتی، معاون جدید بین‌الملل دانشگاه به هیأت‌رئیسه معاونت و پردیس بین‌الملل با حضور دکتر رامین کردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، در ابتدای این نشست که شنبه 8 آبان 1400 در سالن شورای این معاونت برگزار شد، اعضای هیأت رئیسه معاونت و پردیس بین‌الملل دانشگاه به معرفی واحدهای زیرمجموعه و بخشی از فعالیت‌های انجام شده طی چهار سال گذشته پرداختند.
آن‌ها همچنین دستاوردهای حوزه بین‌الملل دانشگاه در این مدت را مرهون زحمات، تلاش‌ها و حمایت همه‌جانبه دکتر کردی از مدیران و کارشناسان این عرصه دانستند و اهم دغدغه‌ها و چالش‌های پیش رو در واحدهای خود را تشریح کردند.
سپس دکتر کردی، معاون پیشین بین‌الملل دانشگاه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های من در طول سالیان گذشته عاقبت به خیری در پایان دوران مسئولیتم بوده است، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌ها و زحمات همه فعالان بین‌الملل دانشگاه امروز در مرحله‌ای هستیم که این احساس مثبت در تمام مجموعه وجود دارد و خداوند را شاکرم که با انتخاب شایسته دکتر آیتی به عنوان معاون جدید و نگاه مثبتی که نسبت به ایشان در بدنه دانشگاه وجود دارد، این مسیر ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: طی چهار سال گذشته همه تلاش کردیم عرصه بین‌الملل را چون گذشته در دانشگاه سربلند نگه داریم و با همت و کارگروهی بر کمبودها و دغدغه‌هایی که در ابتدای راه وجود داشت، تا حد زیادی غلبه کردیم.
معاون پیشین بین‌الملل دانشگاه با تأکید بر اینکه اخلاق و اخلاق‌مداری در این سال‌ها برای من بسیار اهمیت داشته است، گفت: به لطف خداوند ما یکی از بهترین هیأت‌رئیسه‌ها در سطح دانشگاه به لحاظ سلامت اخلاقی، توان علمی و مدیریتی را گردهم آوردیم که با وجود سختی‌های بسیار زیاد فعالیت در این حوزه، از هیچ تلاشی طی سال‌های گذشته فروگذار نکردند.
دکتر کردی فعالیت در حوزه بین‌الملل را متفاوت با سایر بخش‌های دانشگاه دانست و بیان داشت: برای موفقیت و رشد بیش از پیش معاونت بین‌الملل و پیشبرد اهداف در عرصه‌های بین‌المللی، توأم با نگاه به درون دانشگاه و ظرفیت‌های آن، باید گوشه چشمی نیز به بیرون این مجموعه عظیم داشته باشیم.
وی با بیان اینکه کتاب گزارش فعالیت‌های توسعه‌ای معاونت بین‌الملل طی سال‌های 1400-1396، مدتی پیش به چاپ رسید، اظهار داشت: در این کتاب با نگاهی به درون مجموعه، دستاورد چهار سال اخیر در عرصه بین‌الملل تشریح و باعث افتخار است که با بازخورد مثبتی نیز در دانشگاه مواجه شد.
وی بر لزوم پیشرفت و حذف فاصله آموزش، پژوهش و درمان دانشگاه با مراکز علمی و آکادمیک برتر جهان تأکید کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران به لحاظ کیفی با در اختیار داشتن برترین دانشجویان و اساتید این حوزه و به لحاظ کمی با فعالیت تعداد قابل‌توجهی از اساتید، دانشجویان و نیروی انسانی توانمند، باید در سطوح بین‌المللی جایگاه بالاتری را از آن خود کند و شاید تنها راه رسیدن به این مهم داشتن نگاهی فراتر و ورود به عرصه‌های جدید است.
دکتر کردی استفاده بیشتر از توانمندی و ظرفیت زنان در مدیریت را یکی از این عرصه‌ها دانست و یادآور شد: اگر بخواهیم توسعه یابیم باید چون دانشگاه‌های طراز اول جهان از ظرفیت زنان و مدیریت مادرانه آن‌ها در عرصه‌های مختلف استفاده و فرصت رشد بانوان کشور را فراهم کنیم چرا که ضامن پیشرفت جامعه خواهند بود.
در ادامه، دکتر آیتی، معاون جدید بین‌الملل دانشگاه نیز با اشاره به اینکه از آغاز فعالیت به عنوان عضو هیأت‌علمی دانشگاه و حتی در طول دوران مسئولیت خود در سطح وزارت بهداشت، همواره بحث بین‌الملل را به عنوان یکی از موضوعات مورد علاقه رصد کرده‌ام، گفت: بدون تعارف فعالیت‌های بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکنون چشمگیر بوده است.
وی علت موفقیت‌های کسب شده را در گام نخست آرامش حاکم بر این مجموعه با تکیه بر مدیریت تأثیرگذار دکتر کردی به عنوان معاون بین‌الملل دانشگاه دانست و تصریح کرد: همچنین بخش دیگر این دستاوردها حاصل تعلق‌خاطر و تعهدی است که سایر مدیران و همکاران طی سال‌های گذشته داشته‌اند و تنها به انجام وظیفه صرف نپرداخته‌اند.
دکتر آیتی ضمن قدردانی از زحمات دکتر کردی و فعالان این حوزه گفت: امیدوارم همچنان بتوانیم از تجربیات ارزشمند ایشان بهره ببریم و در کنار یکدیگر مسیر بین‌المللی سازی دانشگاه را هموار و موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم.
در پایان این مراسم با حضور دکتر آیتی و مدیران ستادی معاونت و پردیس بین‌الملل با اهدای هدایایی از دکتر کردی، قدردانی شد.
همچنین دکتر کردی با همراهی معاون جدید بین‌الملل دانشگاه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف معاونت بین‌الملل، در جمع کارشناسان این مجموعه حاضر شد و از زحمات و تلاش‌های آن‌ها تشکر کرد.

 

 

 

خبر و عکس: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close