کد: 1287-357440      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰ يکشنبه ۱۶ آبان   تعداد بازدید : 184

آغاز به کار ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن

مراسم افتتاحیه ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن با ارائه گزارش دکتر نیما رضایی موسس شبکه جهانی یوسرن برگزار شد و با ارائه سخنرانی و کارگاههای علمی ادامه یافت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل دانشگاه، مراسم افتتاحیه ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن با حضور دکتر نیما رضایی موسس شبکه جهانی یوسرن، دکتر مسلم بهادری استاد ممتاز پاتولوژی دانشکده پزشکی و پیشکسوت پزشکی نوین در ایران، دکتر محمدحسین آیتی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر سید فرشاد علامه معاون آموزشی دانشگاه، دکتر محمدحسین نکوفر و پروفسور بهرام مبشر دانشمند کیهان‌شناس و عضو شورای سیاست‌گذاری یوسرن و جمعی از مسئولان دانشگاه، ساعت 9 صبح 15 آبان در تالار ابن سینا برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر رضایی ضمن خوشامدگویی به مدعوین و حاضرین در جلسه به معرفی این شبکه پرداخت و همچنین برنامه‌ها و سیاست های آن را تشریح کرد.
وی به فعالیت 50 دفتر علمی- پژوهشی یوسرن (USERN Office) در ایران و سایر نقاط جهان و نقش آن‌ها در گسترش علم بدون مرز و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اشاره و تصریح کرد: تاکنون 120 تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها، مراکز و انجمن‌های علمی امضا شده است.
موسس شبکه جهانی یوسرن از انتشار بیش از یک هزار و 200 مقاله با Affiliation یوسرن خبر داد و اظهار داشت: همچنین این شبکه میزبان بیش از 800 رویداد علمی شامل کنگره، رویدادهای بهاره، هفته‌های تحقیقاتی، کارگاه‌ها و مدارس فصلی بوده است.
وی ضمن معرفی وب‌سایت شبکه جهانی یوسرن و گروه سلامت و هنر به برگزاری جشنواره بین‌الملل نقاشی کودکان بیمار توسط این گروه اشاره کرد و توضیحاتی در خصوص مجموعه کتاب‌های علوم تلفیقی (Integrated Sciences) و چاپ نخستین جلد این مجموعه با عنوان علم بدون مرز توسط انتشارات اشپرینگر ارائه کرد.
در ادامه دکتر مسلم بهادری، دکتر سید فرشاد علامه، دکتر محمد حسین نکوفرو  پروفسور بهرام مبشر، به سخنرانی پرداختند و مراسم با برگزاری کارگاه های علمی توسط تعدادی از دانشمندان و دانشجویان برتر ادامه یافت.
ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن با ارائه سخنرانی و برپایی کارگاه های مختلف توسط بیش از 100 دانشمند برتر دنیا و همراه با اعلام برندگان جایزه بین المللی یوسرن در سال 2021 و برگزاری دومین جشنواره علم و هنر و هفتمین جشنواره بین‌المللی نقاشی برای کودکان بیمار  15 تا 17 آبان در کشور ترکیه برگزار می شود.

نظر شما :
captcha
Close