کد: 1287-357456      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰ شنبه ۲۹ آبان   تعداد بازدید : 211

سفر سرپرست دانشگاه و هیأت همراه به عراق/تفاهم‌نامه جدید تأسیس شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در کربلا با آستان مقدس امام حسین (ع) امضاء شد

دکتر حسین قناعتی، سرپرست دانشگاه، دکتر محمدحسین آیتی، معاون بین‌الملل دانشگاه و هیأت همراه با سفر به کشور عراق، ضمن بازدید از پروژه شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در کربلا، تفاهم‌نامه‌ای را در این باره امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل در جریان این سفر که 27 و 28 آبان 1400 انجام شد، سرپرست دانشگاه و هیأت همراه با شیخ عبدالمهدی کربلایی، امام‌جمعه کربلا، تولیت حرم امام حسین (ع) و نماینده آیت‌الله سیستانی و دکتر جبار الساعدی، رئیس آموزشی درمانی آستان مقدس امام حسین (ع) دیدار کردند.
در این نشست طرفین در خصوص موضوع راه‌اندازی شعبه دانشگاه در کربلا با همکاری آستان مقدس امام حسین (ع) گفتگو کرده و تفاهم‌نامه جدیدی میان دکتر قناعتی، سرپرست دانشگاه و دکتر جبار الساعدی، رئیس آموزشی درمانی آستان مقدس امام حسین (ع) امضاء شد که تولیت حرم امام حسین (ع) نیز آن را امضاء و به تأیید رساند.
همچنین مقرر شد تفاهم‌نامه قبلی به قوت خود باقی باشد و مفاد جدید طبق توافق دو طرف اضافه و یا تصحیح شود.
طی این دیدار در تماس تلفنی با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور عراق بر اخذ مجوزهای لازم برای تأسیس شعبه دانشگاه تأکید و قرار شد همکاری لازم در این باره انجام شود.
هیأت دانشگاه علوم پزشکی تهران سپس از پروژه در حال راه‌اندازی شعبه کربلا بازدید کردند و در ادامه ضمن دیدار با مسئولان بیمارستان تخصصی امام زین‌العابدین (ع)، از بخش‌های مختلف درمانی آن بازدید به عمل آوردند.
توضیح اینکه تفاهم‌نامه ایجاد شعبه دانشگاه در کربلای معلی تیرماه 1398 میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و آستان مقدس امام حسین(ع) به امضاء رسید و طی آن دانشگاه علوم پزشکی تهران برای ایجاد پنج دانشکده پزشکی، بهداشت، پرستاری، داروسازی و توانبخشی در شعبه کربلا اعلام آمادگی کرد.

 

 

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close