کد: 1287-358685      تاریخ ایجاد: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ شهريور   تعداد بازدید : 79

درخشش دانش‌آموختگان رشته MBBS دانشگاه علوم پزشکی تهران در آخرین آزمون فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی هند

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی رشته پزشکی عمومی (MBBS) دانشگاه علوم پزشکی تهران در آخرین آزمون فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی (FMGE) کشور هندوستان، نتایج درخشانی را ثبت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت بین‌الملل، دکتر آرمان زرگران، مدیر توسعه امور بین‌الملل دانشگاه با اعلام این خبر گفت: FMGE در واقع آزمون دریافت مجوز کار در هندوستان برای دانش‌آموختگان پزشکی از دانشگاه‌های خارج از کشور است که توسط هیأت ملی امتحانات (NBE) هند برگزار می‌شود.
وی افزود: شرکت در این آزمون برای طبابت شهروندانی که دارای مدرک پزشکی از دانشگاهی خارج از هند هستند، اجباری است.
مدیر توسعه امور بین‌الملل دانشگاه با اشاره به اینکه آخرین آزمون فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی کشور هندوستان 30 جولای 2023 برگزار شد، اظهار داشت: بنابر اعلام هیأت ملی امتحانات هند 24 هزار و 250 داوطلب برای این آزمون ثبت نام کردند و از این تعداد 2 هزار و 474 نفر قبول شدند.
دکتر زرگران اضافه کرد: میزان قبولی در این آزمون طبق آمار 10/2 درصد و بسیار پایین است اما خوشبختانه فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی دانشگاه نتیجه بسیار خوبی را ثبت کرده‌اند.
وی از قبولی 18 فارغ‌التحصیل از مجموع 20 دانشجوی هندی رشته MBBS ورودی سپتامبر 2017 دانشگاه علوم پزشکی تهران در این آزمون خبر داد و بیان داشت: این دانشجویان همگی برای نخستین بار در آزمون فارغ‌التحصیلان پزشکی خارجی شرکت کردند و نتایج حاکی از قبولی 90 درصدی آن‌ها است.
مدیر توسعه امور بین‌الملل دانشگاه تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان هندی دانشگاه علوم پزشکی تهران دلایل اصلی این نتیجه درخشان را آموزش با کیفیت، شباهت برنامه درسی MBBS در دانشگاه با سیستم آموزش پزشکی هند و برنامه درسی به روز و مبتنی بر مطالعه، تحقیق و تمرین عملی زیر نظر اساتید معتبر عنوان می کنند.
دکتر زرگران با بیان اینکه هم‌اکنون 300 دانشجوی بین‌المللی MBBS در دانشگاه تحصیل می کنند، افزود: از این مجموع 110 دانشجو از کشور هند هستند ضمن اینکه هند در میان کشورهای پذیرنده دانشجویان خارجی دانشگاه در رده سوم قرار دارد.
وی همچنین مجموع دانش‌آموختگان هندی MBBS تاکنون را 44 نفر اعلام کرد.
دکتر زرگران در پایان این موفقیت بزرگ را به فارغ‌التحصیلان هندی MBBS تبریک گفت و بیان داشت: معاونت بین‌الملل از همه این افراد برای ادامه تحصیلات تکمیلی در برنامه‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تهران با پیشنهادات ویژه دعوت به عمل می‌آورد.
 

 

 

خبر: مهناز وحیدی

نظر شما :
captcha
Close